پورسراجيان در جلسه امضاي تفاهم نامه ميان پارك علم و فناوري يزد و مجتمع حضرت جوادالائمه

آزادي عمل و شرايط لازم جهت رشد نخبگان از ابتداي تحصيل شان فراهم شود

طي مراسمي تفاهم نامه همكاري ميان پارك علم و فناوري استان يزد و مجتمع آموزشي حضرت جوادالائمه با حضور مديران اين دو مجموعه در تاريخ 25 مهر سال جاري در محل اين مجتمع به امضاي داريوش پورسراجيان رئيس پارك و غلامعلي سفيد، رئيس هيئت مديره و مديرعامل مجتمع آموزشي جواد الائمه رسيد.


اين تفاهم نامه در راستاي راه اندازي و مديريت مركز خلاقيت و نوآوري در مجتمع آموزشي جوادالائمه و استفاده از امكانات و ظرفيت هاي طرفين در حوزه هاي علمي، فرهنگي، رفاهي، آزمايشگاهي به منظور ترويج فرهنگ نوآوري و خلاقيت منعقد گرديد.

در اين جلسه داريوش پورسراجيان، رئيس پارك با اشاره به اينكه مركز جوادالائمه از جمله مراكز آموزشي موفق و پيشرو در زمينه استفاده از خلاقيت و نوآوري دانش آموزي است گفت: متاسفانه نخبگان ما به دليل نبود شرايط و بسترهاي لازم در مقاطعي كه مي توانند اثرگذار باشند، اقدام به مهاجرت مي نمايند.

وي افزود: بايد آزادي عمل و شرايط لازم جهت رشد آنها از همان ابتداي تحصيل شان فراهم شود. 

پورسراجيان همچنين با اشاره به عدم برخورداري دانش آموزان از مهارت هاي ارتباطي اظهار داشت: متاسفانه دانش آموزان خلاق توانايي لازم را در زمينه ارائه طرح هاي خود نداشته به همين دليل نمي توانند سرمايه گذار را براي پشتيباني طرح خود قانع نمايند كه اين مهارت در مدارس بايد به آنها آموزش داده شود.

گفتني است، در پايان اين جلسه ضمن ارائه گزارشي از برنامه هاي مركز خلاقيت و نوآوري مجتمع آموزشي جوادالائمه، در زمينه بهبود و گسترش فعاليت هاي اين مركز بحث و تبادل نظر صورت گرفت