معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد

آگاهي بستر مردم محور همه برنامه‌هاي توسعه است


به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز سه‌شنبه 28 مهرماه، كارگاه آموزشي مشورتي كالاها و اقدامات آسيب‌رسان سلامت با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، مديركل دفتر مديريت بيماري‌هاي غير واگيردار كشور، مسئولان و كارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سالن همايش‌هاي حضرت باقرالعلوم (ع) دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني شهيد صدوقي (ره) يزد برگزار شد.


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين همايش آموزشي ضمن تسليت ايام سوگواري اباعبدالله الحسين و حماسه جاويد تاسوعا و عاشوراي حسيني اظهار داشت: در حوزه ترويج و فرهنگ‌سازي استفاده از كالاهاي سالم در كشور ماده 37 قانون برنامه پنجم يكي از الزامات قانوني است كه در اين زمينه وجود دارد و اين قانون تبليغ بعضي از كالاها و اقلامي را كه به حوزه سلامت زيان مي‌رسانند را ممنوع كرده است.

«محمدعلي طالبي» ادامه داد: البته الزامات قانوني يك وجه فعاليت‌ها هست و بحث ديگر كه مي‌تواند باعث موفقيت ما در حوزه مبارزه با كالاهاي آسيب‌رسان در حوزه سلامت شود، فرهنگ‌سازي در جامعه است.

وي كاهش جاذبه‌هاي تبليغاتي كالاهاي آسيب‌رسان و برجسته‌سازي زيان‌هاي اين دست از كالاها را مهم‌ترين اقدام در حوزه سلامت دانست.

طالبي با اشاره به ظرفيت شبكه‌هاي اجتماعي و فضاهاي مجازي افزود: مي‌توان از اين ظرفيت‌ها در جهت آگاهي سازي مردم گام برداشت و كالاهاي سالم و مفيد را به جامعه معرفي كرد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گفت: دستيابي به موفقيت در حوزه سلامت جامعه نيازمند تبادل‌نظر، هم‌انديشي و تعامل فكري همه‌كساني است كه در اين عرصه فعاليت مي‌كنند و برگزاري چنين همايش‌هايي مي‌تواند ما را در اين حوزه مهم ياري كند.

وي در پايان سخنان خود اظهار داشت: خوشبختانه استان يزد با همكاري و تعاملي كه صداوسيما، رسانه‌هاي مكتوب و مجازي و دستگاه‌هاي اجرايي استان با دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي (ره) داشته و دارند در رابطه با ممنوعيت تبليغ كالاهاي آسيب‌رسان سلامت جامعه اقدامات بسيار خوبي انجام داده و جزء استان‌هاي پيشتاز كشور در اين حوزه است.

گفتني است در ادامه اين همايش آْموزشي از دستگاه‌هاي فعال استان در اجراي ماده 37 قانون برنامه پنجم كشور با اهداء لوح تقدير تجليل شد