استاندار يزد در ديدار با شهردار ياسپرين مطرح كرد

آماده همكاري در زمينه‌هاي صنعتي با شهرداري ياسپرين هستيم

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري «سيد محمد ميرمحمدي» روز چهارشنبه 8مهرماه در ديدار با شهردار ياسپرين اظهار داشت: مي‌توانيم براي گردشگري و همكاري‌هاي فني و خدمات فني، خدمات آموزشي تربيتي، تأمين مصالح ساختماني، كاشي و سراميك، سنگ‌هاي زينتي و مصالح ساختماني همكاري لازم را داشته باشيم.


وي ادامه داد: در تقويت مبادلات تجاري نيز امكان صادرات پسته، زعفران و بعضي خشكبار از ايران به مجارستان وجود دارد.

ميرمحمدي افزود: استان يزد درزمينه صنايع نساجي كالاهاي متعددي توليد مي‌كند كه مورد اقبال كشورهاي مختلف است و مي‌تواند براي مردم مجارستان نيز ارزشمند باشد.

استاندار يزد بابيان اينكه ايران كشوري پهناور و بزرگ است، تصريح كرد: هر استاني در ايران به سهم خودش از ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي بالايي برخوردار است كه در بعضي زمينه‌ها امكان همكاري وجود دارد.

عالي‌ترين مقام اجرايي استان گفت: خوشبختانه ازنظر گردشگري هم با راه‌اندازي قطار «عقاب طلايي دانوب» تعدادي زيادي گردشگر از اروپا و كشورهاي متعدد به ايران سفركرده‌اند كه يكي از مقاصد گردشگري آن‌ها استان يزد بوده است.

استاندار يزد در پايان سخنان خود اظهار داشت: استان يزد با مردم مهمان‌دوستي كه دارد جاي مناسبي براي حضور گردشگران است تا با آرامش از ديدني‌هاي اين استان لذت ببرند.

گفتني است استاندار يزد در رأس هيئتي تجاري به كشور مجارستان سفركرده و در ادامه ديدارها و برنامه خود، با شهردار ياسپرين مجارستان ديدار و گفتگو كرد. شهري كه خواهرخوانده شهر يزد شده است.