روابط عمومي استانداري يزد

استاندار يزد از شركت جمع آوري و بازيافت پسماند شهري بوداپست بازديد كرد

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، «سيدمحمد ميرمحمدي» استاندار يزد، «سيدمحمدرضا سيدحسيني» معاون هماهنگي امور عمراني استاندار و «محمدرضا عظيمي زاده» شهردار يزد و هيئت همراه، روز پنجشنبه 9مهرماه از شركت «پل سبز شهر» بوداپست مجارستان كه در زمينه بازيافت پسماند شهري فعاليت و خدمات خود را به 300 هزار نفر در قالب 100 هزار خانوار ارائه مي كند، بازديد كردند.


براساس اين گزارش مسوولان استان يزد پس از ارايه گزارش توسط مديرعامل شركت، از تمامي قسمت هاي اين شركت در زمان 2ساعت بازديد كردند.

شركت پل سبز شهر با سرمايه اتحاديه اروپا و سازمان حفاظت از محيط زيست و با مشاركت دولت و شهرداري بوداپست ايجاد شده كه توسط بخش خصوصي مديريت و بهره برداري مي شود.

اين شركت با سرمايه 24 ميليون يورو در سال 2008 ميلادي شروع به ساخت و در سال 2010 عمليات ساخت آن به اتمام رسيد تا با ظرفيت بازيافت بيش از 100 هزار تن پسماند در سال مورد بهره برداري قرار گرفت.

در اين واحد بازيافت، فرآيند به گونه اي است كه عمده پسماند ورودي بازيافت، تفكيك و مورد استفاده مجدد قرار مي گيرد و از گازهاي توليدي زباله ها جهت تامين انرژي مورد نياز خود استفاده مي كند.

گفتني است استاندار يزد در راس هيئتي تجاري به كشورمجارستان سفر كرده است و در ادامه برنامه ها و بازديدهاي خود، از اين واحد صنعتي در بوداپست بازديد كرد.