روابط عمومي استانداري يزد

استاندار يزد با اعضاي اتاق بازرگاني كشور مجارستان ديدار كرد

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، «سيد محمد ميرمحمدي»استاندار يزد و هيئت تجاري و صنعتي استان يزد، روز شنبه 11مهرماه با نايب‌رئيس و اعضاي اتاق بازرگاني كشور مجارستان ديدار و گفتگو كردند.

استاندار يزد در اين نشست ضمن تقدير و تشكر از اعضاي اتاق بازرگاني مجارستان به جهت اظهار همدردي با فاجعه منا، اين حادثه را نتيجه عدم مديريت دولت سعودي دانست.


وي در ادامه با اشاره به توافق كشورهاي 1+5 با ايران اظهار داشت به‌زودي تحريم‌هاي ظالمانه عليه ايران برطرف خواهد شد و خوشبختانه در مذاكرات هسته‌اي براي افكار عمومي دنيا روشن شد كه ايران كشوري صلح‌طلب و اهل تعامل و همكاري با همه دنيا است.

ميرمحمدي با اشاره به پهناور بودن كشور ايران، تصريح كرد: ظرفيت و فرصت‌هاي بسيار خوبي براي همكاري ايران با مجارستان وجود دارد و سابقه تاريخي اين دو كشور نشان مي‌دهد كه اين دو كشور مشتركات فرهنگي و قومي بسياري دارد و ما اين علاقه مشترك را در مذاكرات مسئولين شهر ياسپرين و بوداپست كاملاً مشاهده نموديم.

وي در پايان با اشاره به اينكه در اين جلسه 9 تن از صنعتگران و فعالان اقتصادي استان يزد حضور دارند تا همكاري در زمينه‌هاي مختلف كاري ازجمله اقتصادي، صنعتي، تجاري، گردشگري، انرژي خورشيدي، آموزش و تحقيقات را تسهيل و تسريع كنند.

گفتني است در اين جلسه استاندار يزد با ارائه پاور پوينت اوضاع اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي و زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري در استان يزد همراه با توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي مختلف صنعتي ، معدني و گردشگري پتانسيل‌ها و شاخصه‌هاي استان يزد را تشريح و به سؤالات اعضاي اتاق بازرگاني مجارستان پاسخ گفت