استاندار يزد

اصلي‌ترين سرمايه كشور نيروي انساني است

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد؛ روز سه‌شنبه 21 مهرماه، نشست مشترك مديرعامل و نماينده شركت‌هاي حوزه علوم اجتماعي پارك علم و فناوري با حضور استاندار يزد، سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري يزد و مديركل دفتر فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري در محل سالن زنده‌ياد حميديا برگزار شد.

استاندار يزد در اين نشست بابيان اينكه دولت همواره از راه‌اندازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در همه زمينه‌ها حمايت كرده است، تأكيد كرد: اين شركت‌ها بايد پس از راه‌اندازي و شروع كار مسير خود را انتخاب و براي رسيدن به هدفشان تلاش كنند.

«سيد محمد ميرمحمدي» با اشاره به اينكه شركت‌هاي مستقر در پارك علم و فناوري مي‌بايست متكي‌به‌خودشان باشند، افزود: مجموعه‌اي كه دچار تزلزل باشد قابل‌اعتماد نيست و اتكا كردن به آن روش و مسير درستي را دربر ندارد.

استاندار تأكيد كرد: نگاه دولتي به امور داشتن، ديدگاه درستي نيست و شركت دانش‌بنيان بايد به سمت بخش خصوصي هدايت شوند و در كمك و مشاوره به آن‌ها فعاليت كنند.

ميرمحمدي همكاري با شركت‌هاي بخش خصوصي را مستلزم ارائه طرح‌هايي با امتياز صرفه‌جويي در هزينه دانست و افزود: درصورتي‌كه بخش خصوصي مطمئن باشد كه با كمك شركت‌هاي شما به سوددهي بيشتر از قبل دست مي يابد، براي همكاري با شما سريعاً اقدام مي‌كند.

وي بابيان اينكه انحصارگرايي در دولت تدبير و اميد جايگاهي ندارد، خاطرنشان ساخت: انجام برنامه‌هاي پژوهشي و واسپاري آن‌ها به شركت‌هاي خصوصي در اين دولت محدود به شركت و فرد خاصي نيست و اين موارد با شفافيت دنبال مي‌شود.

استاندار يزد بابيان اينكه به دنبال ايجاد و گسترش رقابت سالم در بين شركت‌هاي دانش‌بنيان و پژوهشي براي واسپاري كارها باشيد، تصريح كرد: هر چه فعاليت و حضور شما خلاقانه، تأثيرگذار و با بازدهي بيشتري باشد از اولويت بالاتري در زمينه جذب درآمد برخوردار هستيد.

وي خاطرنشان ساخت: توانايي شركت‌هاي پژوهش محور و دانش‌بنيان يزد اثبات‌شده است و خوشحاليم كه اين توانمندي، نوآوري و علم در شركت‌هاي استان يزد وجود دارد.

استاندار يزد در بخش ديگري از سخنانش توجه شركت‌هاي پارك علم و فناوري  را به مشتري و بازار ضروري دانست و تأكيد كرد: مهم‌ترين كار در اين زمينه ايجاد شناخت و معرفي شركت‌هايتان به فعالين اقتصادي و صنعتي است و اين امر ميسر نمي‌شود تا از فضاي دولتي به سمت بخش خصوصي حركت كنيد.

ميرمحمدي بابيان اينكه همه دستگاه به دنبال ارزيابي آينده و داشتن تصوير مشخصي از آينده خودشان هستند افزود: درصورتي‌كه اين اقدام با همكاري شركت‌هاي پژوهش محور و دانش‌بنيان صورت گيرد بسياري از مشكلات كاهش و مسير آينده روشن مي‌شود.

وي ميدان پيش روي شركت‌هاي دانش‌بنيان را گسترده دانست و تأكيد كرد: طرح‌هاي خود را ارائه كنيد و در عين رقابت با ديگر شركت‌ها تلاش كنيد تا ايراني آباد و پيشرفته داشته باشيد.

استاندار يزد در پايان ابراز اميدواري كرد كه شاهد پيشرفت‌هاي جوانان و شركت‌هاي استان در سطح ملي و كشور باشيم.

گفتني است در ابتداي اين نشست «داريوش پورسراجيان» مديرعامل پارك علم و فناوري يزد به ارائه گزارشي در زمينه شركت هاي حوزه علوم اجتماعي اين پارك پرداخت و در ادامه هريك از حاضرين در جسله ديدگاه هاي خود را مطرح كردند.