روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد

باحضور فرماندار ميبد از بانوان هنرمند شهرستان ميبد تجليل بعمل آمد

به گزارش روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد: با حضور فرماندار ميبد و معاونت صنايع دستي اداره كل و جمعي از مسئولين از بانوان هنرمند فعال در رشته كاربافي تجليل بعمل آمد. 


در اين ديدار كه در فرمانداري شهرستان ميبد صورت گرفت در ابتداي جلسه معاونت صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد ضمن تشكر از فرماندار ميبد و حمايت بي دريغشان از اين هنر صنعت  گفت: صنايع دستي در ميبد بسيار باارزش و داراي اهميت هست و در رشد اقتصاد خانواده ها بسيار موثر مي باشد.

محمدرضا دهقان افزود: در سال جاري كاربافي در فهرست ميراث ناملموس به ثبت رسيده كه اين به خاطر وجود بيش از 150 هنرمند كارباف در اين شهرستان ميباشد و نتيجه اين كار  پويايي و سرزنده بودن اين هنر نزد هنرمندان اين رشته است بطوريكه هم اكنون در چندين بخش و روستا كارگاه كاربافي با كمك فرمانداري، بخشداري و دهياري در حال فعاليت مي باشد.

اين مقام مسئول افزود: خوشبختانه بازار شال بافي رونق بسيار خوب است بطوريكه در روستاها نيز در حال توليد        مي باشد و در ايجاد اشتغال بويژه براي خانم هاي خانه دار نقش بسزايي دارد.

در ادامه اين جلسه فرماندار ميبد گفت: رونق صنايع دستي در هر خانه و توليد انبوه آن بيشترين منفعت در آينده متوجه رونق اقتصاد در زمينه توريسم ميباشد زيرا صنايع دستي يكي از اركان مهم گردشگري يك كشور مي باشد.

 مهندس فلاح در ادامه افزود: صنايع دستي يك شغل نيست بلكه عشق هست كه به آدمي آرامش و دلگرمي خاصي مي بخشد و در سلامت روح و جسم آدمي اهميت فروان دارد.

فرماندار ميبد با بيان اينكه در صنايع دستي كيفيت حرف اول را ميزند گفت: در صنايع دستي بايد به سمت كارهاي لوكس و فانتزي رفت تا بتوان نياز يك گردشگر و توريسم برآورد كرد و از كيفيت و بسته بندي خوبي برخوردار باشد تا بتواند با صنايع دستي ديگر كشور ها برابري كند.

 در پايان اين جلسه از خانم ها شريف زاده، حسين زاده، كوچكي و معصومي كه در زمينه كاربافي فعاليت دارند با اهداء لوح سپاس قدرداني بعمل آمد