نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان خاتم

پتانسيل بالقوه نگين كوير در جذب سرمايه گذار

شهرستان خاتم از پتانسيل هاي سرمايه گذاري زيادي در تأسيسات گردشگري برخوردار است. 


به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان يزد سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خاتم از پتانسيل بالقوه سرمايه گذاري در تاسيسات گردشگري اعم از اقامتي، پذيرايي و مجموعه هاي گردشگري و تفريحي نظير هتل، رستوران سنتي، تالار و ... در شهرستان خاتم خبر داد.

علي اصغر دشتي زاد عنوان كرد: شهرستان خاتم با وسعت 8349 كيلومتر مربع در جنوب استان يزد واقع شده است. اين شهرستان به شهر دارالكلات شهرت دارد و علت اين نام گذاري، تعداد قلعه هاي گسترده در دو بخش هرات و مروست مي باشد.

وي خاطرنشان ساخت: اين شهرستان از نظر آثار تاريخي و طبيعي و جاذبه هاي گردشگري در نوع خود بي نظير و منحصر بفرد مي باشد و علل آن وجود جنگل هاي باغ شادي، بقعه ها و برج هاي تاريخي متعدد، بافت تاريخي دست كند هرابرجان و تركان توام با كوچه باغ هاي جذاب، روستاهاي هدف گردشگري چاهك و خوانسار و هرابرجان، سرچشمه نهرمسيح  كه در طول سال آب از سرچشمه اين نهر جاري مي باشد و همچنين بافت تاريخي مروست كه اميد است اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد با تخصيص اعتبار لازم براي مرمت و ساماندهي آنها، در آينده نزديك، منتظر نويدي خوش باشيم.

اين مقام مسئول تصريح كرد: اميد است با عنايت به اينكه شهرستان در محور گردشگري فارس و كرمان قرار گرفته است، سرمايه گذاران به صنعت گردشگري روي آورند و با ايجاد تاسيسات گردشگري به توسعه گردشگري و آباداني شهرستان رونق بخشيده شود