سايت شهرداري يزد

پيام شهردار يزد به مناسبت روز هيأت ها

« السلام عليك يا ابا عبدا... الحسين (ع) »

اهل بيت عصمت و طهارت به ويژه حضرت سيد الشهداء (ع)، در حمايت از دين و اشاعه مباني  اسلام ناب، ايثارگري ها و فداكاريهاي بسياري انجام دادند كه عاشورا نمونه بارز آن به شمار مي آيد.

ARRM-1.jpg

بعد از واقعه عاشورا نيز حضرت زينب (س) و حضرت زين العابدين (ع) به عنوان پيام آوران حماسه حسيني، نقش بسزايي در ترويج و زنده نگه داشتن دين راستين داشتند، با انحراف و دروغ ها مبارزه نموده و صدق و راستي و درستي را براي مردم بازگو كردند.

با گذشت اعصار و سپري شدن دورانهاي مختلف،  در حال حاضر علماي اسلام  نقش بيان اساس و فروع دين را برعهده دارندو در مجالسي در قالب هيأت، مردم را با شعائر اسلام آشنا مي كنند.

هيأت ها به نام اهل بيت نامگذاري مي شوند و قالبي را تشكيل مي دهند كه كاربري آن ترويج مسائل دين و فرهنگ سازي در قالب روضه و سخنراني است.

به همين منظور روز سيزده محرم كه مصادف با دفن اجساد شهداي كربلاست و در يزد مراسم ويژه اي از سوي هيأت هاي عزادار برپا مي باشد، به نام روز هيأت ها نامگذاري شده كه بدينوسيله با گراميداشت ايام عزاداري حضرت ابا عبدا... الحسين (ع) از خداوند منان توفيق و سربلندي روز افزون اسلام ناب محمدي را مسئلت مي نمايم.

محمد رضا عظيمي زاده

شهردار يزد