روابط عمومي و ارتباطات دادگستري استان يزد

پيشگيري از وقوع جرم اولويت كاري باشد

محمدرضا حبيبي در آيين توديع و معارفه رؤساي سابق و جديد دادگستري شهرستان خاتم افزود : پيشگيري از وقوع جرم موضوع مهمي است كه قوه قضاييه در آن نقش اساسي را دارد اما موفقيت در تحقق اهداف پيشگيري نيازمند حضور و مشاركت ساير دستگاه ها و ادارات است.


وي بر همدلي و همراهي مسئولين در خدمت به مردم در چارچوب قوانين و مقررات تأكيد كرد و بيان داشت : وظايف و اختيارات هر دستگاه مشخص است و با همدلي و همراهي مي توان خدمات را به مردم تسريع كرد.

اين مقام قضايي خاطرنشان كرد : مداراي با مردم همواره بايد سرلوحه كاري ما باشد و به مصداق آيه شريفه اشداء عَلي الكُفار و رُحَماء بَينَهُم عمل شود.

وي ادامه داد : دستگاه قضايي بايد نقطه اميد و امنيت مردم براي تظلم خواهي و شاكله قاطع برخورد با متجاوزين به حقوق مردم باشد .

حبيبي اذعان كرد : اگر در دستگاه قضايي به گونه اي عمل شد كه مردم ستمديده به چشم اميد به دستگاه قضايي نگاه كنند و خلافكاران براي هر تخطي از قانون از ترس قاطعيت اين سيستم از هر جرم و جنايتي سرباز زنند آن وقت مي توان گفت كه دستگاه قضايي موفق بوده است.

رئيس كل دادگستري استان يزد ضمن تسليت محرم و ايام حزن و اندوه اهلبيت عصمت و طهارت ، اظهار داشت : امام حسين عليه السلام با بيان شفاف و صريح هدف خود از قيام ، راه را بر تحريف و تشكيك در مورد قيام خود بست و از همان ابتدا با اعلام اراده اصلاح امت اسلام از تحريف هاي انجام شده ، امر به معروف و نهي از منكر و تيعيت از ولايت و امامت به عنوان مهمترين اهداف خود اجازه تحريف را به معاندين نداد.

وي ظهور و بروز وهابيت خبيث ، القاعده ، طالبان و فرزند نامشروع و خونخوار تمام اين گروه ها داعش را نتيجه تخطي از امامت و ولايت اعلام كرد و اظهار داشت : عزت امروز نظام اسلامي نيز بر اساس همين تبعيت از ولايت فقيه در امتداد و استمرار ولايت ائمه اطهار در زمان غيبت است كه اگر نبود اين تبعيت از رهبري و ولايت فقيه ، همانا انقلاب ايران نيز نتيجه اي جز ساير انقلاب هاي دو قرن اخير نداشت