روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد

پيوستن 44 راهنما به راهنمايان گردشگري استان در شش ماهه نخست سال جاري

از ابتداي سال جاري تاكنون از سوي معاونت گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد، براي چهل و چهار نفر از متقاضيان دوره هاي راهنماي گردشگري مجوز فعاليت صادر گرديده است. 


به گزارش روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد، معاون گردشگري اين اداره كل اعلام نمود: از ابتداي سال جاري تاكنون براي چهل و چهار نفر از متقاضيان پذيرفته شده در آزمون و دوره هاي راهنمايان گردشگري مجوز فعاليت صادر گرديده است.

سيد مصطفي فاطمي تصريح كرد: در سال جاري براي هشتاد نفر از راهنمايان گردشگري نيز تمديد كارت صورت گرفته و نظر به دوره هاي آموزشي برگزار شده از سوي موسسات غير دولتي كه با نظارت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد انجام گرفته، پس از برگزاري آزمون هاي جامع براي چهل و چهار نفر از پذيرفته شدگان در آزمون مربوطه، كارت راهنماي گردشگري صادر گرديده است كه زين پس اين متقاضيان مي توانند فعاليت هاي راهنمايي گردشگري خود را با شرايط و قوانين حاكم و طبق اصول ابلاغي با هماهنگي و نظارت اين اداره كل انجام دهند.

فاطمي خاطر نشان كرد: جايي كه نيروي انساني، دانش، كوشش، خلاقيت و سرمايه حاضر باشد، گردشگري رشد خواهد يافت و در اين زنجيره راهنمايان مهمترين نقش را ايفا مي كنند. تور ليدر پيام رسان فرهنگ و تاريخ كشور و مردم سرزمين خود است. با توجه به اينكه مهمترين وظيفه راهنمايان گردشگري اطلاع رساني است، پس آنها بايد اطلاعات جامعي در زمينه هاي مختلف و افق ديد وسيعي داشته باشند و به عبارتي راهنمايان گردشگري در كشور ما نقش بسيار مهمي در شناساندن فرهنگ اصيل اسلامي به گردشگران دارند، لذا در راستاي تحقق همين امر تاكنون بيش از سيصد مجوز راهنماي گردشگري از سوي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در سطح استان صادر گرديده است.

اين مقام مسئول يادآور شد: در سال گذشته و در كنوانسيون بين المللي راهنمايان گردشگري كه در شهر پراگ برپا شد 350 راهنما از 41 كشور دنيا شركت كردند و در اين كنوانسيون راهنمايان گردشگري اعزامي از ايران توانستند در رقابت با كشورهاي دانمارك و سنگاپور با كسب 18 راي ميزباني دور بعد كنواسيون جهاني راهنمايان در سال 2017 را بدست آورند كه اين دستاورد بزرگي در حوزه گردشگري محسوب مي شود.

گفتني است: از مجموع 9 نفر راهنماي اعزامي از كشورمان چهار نفر از استان يزد بوده اند كه اين موضوع نيز نشان از علاقه مندي و تلاش بي حد و مرز اين فعالان در حوزه گردشگري دارد