معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد خبر داد

تدوين نقشه پايه مديريت بحران شهر يزد

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز سه‌شنبه 21 مهرماه، دومين جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان در سال جاري با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد، مديران كل ستادي استانداري عضو شوراي هماهنگي مديريت بحران، مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان، تعدادي از فرمانداران و شهردار يزد در سالن اداره كل مديريت بحران استانداري برگزار شد.

«سيد محمدرضا سيد حسيني» در اين جلسه با اشاره به نامه ابلاغي معاون وزير و رئيس سازمان مديريت بحران كشور در رابطه با پيش‌بيني احتمال وقوع زمستان بسيار سرد همراه با بارش‌هاي زياد در سال جاري از مديران كل و نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي استان و فرمانداران خواست تا اقدامات و تدابير لازم جهت مقابله احتمالي با اين بحران را در دستور كار خود قرار دهند.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه در مواقع بحراني به‌ويژه بحران‌هاي فراگير براي خدمت‌رساني بهتر در حداقل زمان نياز به يك دستورالعمل مشترك است به همت اداره كل مديريت بحران استان و همكاري ساير دستگاه‌هاي اجرايي نقشه پايه مديريت بحران شهر يزد تدوين و آماده‌شده است و به‌زودي براي بهره‌برداري‌هاي لازم به دستگاه‌هاي اجرايي عضو شوراي هماهنگي مديريت بحران استان ابلاغ مي‌شود.

سيد حسيني همچنين از فرمانداران خواست تا در اسرع وقت ستادهاي بحران شهرداري‌هاي استان را بر اساس دستورالعمل كشوري تشكيل دهند.

پيشگيري وظيفه اصلي مديريت بحران استان

در ابتداي اين جلسه مديركل مديريت بحران استان مهم‌ترين وظيفه اين اداره كل را پيشگيري از وقوع حادثه و بحران دانست و اظهار داشت: با توجه به اينكه حادثه هرگز از قبل خبر نمي‌كند، بايد در هر زمان و مكاني آماده خدمت به مردم باشيم.

«محمدحسين امامي» با اشاره به تدوين نقشه پايه مديريت بحران شهر يزد به‌صورت پايلوت كشوري تصريح كرد: نقش مردم در همراهي با دستگاه‌هاي اجرايي استان براي مديريت كردن بحران‌ها بسيار مهم است و به‌عنوان‌مثال مي‌توانند در فصل زمستان با خاموش كردن يك شعله گاز اضافي از قطعي احتمالي گاز در استان جلوگيري نمايند.

گفتني است در ادامه اين جلسه هركدام از حاضرين به اقدامات و تدابير انديشيده شده دستگاه‌هاي تحت مسئوليت خود براي مقابله با وقوع زمستان بسيار سرد پيش‌بيني‌شده در سال جاري پرداختند