اداره كل ورزش و جوانان استان يزد

تشريح عملكرد ورزش بانوان اداره كل ورزش و جوانان استان در شش ماهه نخست سالجاري

مسئول گروه هماهنگي امور بانوان اداره كل ورزش و جوانان استان يزد عملكرد شش ماهه نخست ورزش بانوان را در سالجاري تشريح كرد


آزاده دهقان در گفتگوي اختصاصي با روابط عمومي اداره كل ورزش و جوانان استان يزد گفت: نشاط اجتماعي خانواده ها در گرو سلامت روحي و جسمي زنان بوده و براي دستيابي به اين امر زنان بايد ورزش را سرلوحه كار خود قرار دهند.

وي افزود: با برنامه ريزي هايي كه در خصوص توسعه فضاهاي ورزشي بانوان و فرهنگ سازي در زمينه ورزش انجام شده در تلاشيم تا به اهدافمان كه همگاني كردن ورزش در بين بانوان است دست يابيم.

مسئول گروه هماهنگي امور بانوان اداره كل ورزش و جوانان استان يزد تصريح كرد:در استان يزد 35 رشته ورزشي فعالند كه شمشيربازي ، اسكواش ، تيراندازي ، تيراندازي با كمان ، تكواندو و كاراته از جمله رشته ها  ي فعال هستند.

دهقان اظهار داشت: براين اساس در شش ماهه نخست سالجاري 17 هزار و 585  ورزشكار زن در استان يزد ساماندهي شده اند و 170 مربي و 43 داور نيز در اين مدت اضافه شده اند.

وي اضافه كرد: سحر كرجي در رشته كاراته ، يگانه غريب گشته رشته كشتي آليش ، نجمه سازنجيان و نگين كافي در رشته شمشيربازي نيز ورزشكاراني بودند در شش ماهه نخست سالجاري موفق به مدال در مسابقات برون مرزي شدند.

مسئول گروه هماهنگي امور بانوان اداره كل ورزش و جوانان استان يزد خاطرنشان كرد : در راستاي همگاني كردن ورزش و تعميم و توسعه ورزش هاي بومي محلي نيز 48 جشنواره ورزشي و 19 همايش پياده روي به مناسبت هاي مختلف در شهرستان ها برگزار شده كه جشنواره دختران فاطمي ، جشنواره مادر ، مسابقات كارمندان دولت از جمله اين برنامه ها بوده است.

وي در خصوص برنامه هاي هفته تربيت بدني و ورزش با بيان اينكه بيش از 80 برنامه در سطح استان اجرا شده است، اضافه كرد: در اين هفته مسابقات ورزشي در رشته هاي مختلف، همايش هاي پياده روي ، كوهنوردي و جشنواره هاي مختلف و ديگر برنامه هاي ورزشي برگزار شده است