معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار تأكيد كرد

 توجه جدي دولت تدبير و اميد به‌سلامت مردم

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز دوشنبه 13مهرماه جلسه ويژه شوراي سلامت و امنيت غذايي استان با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني شهيد صدوقي (ره) يزد و اعضاي اين شورا در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.

«محمدعلي طالبي» در اين جلسه كه به علت شيوع بيماري تنفسي ناشي از ويروس «كرونا» در عربستان و در راستاي مراقبت و پيشگيري از بروز اين بيماري در جمعيت استان به‌ويژه حجاج يزدي برگزار شد، جان باختن تعدادي از هم‌وطنان و 3 حاجي يزدي در حادثه غمبار منا را تسليت گفت و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي (ره) يزد براي مواجه احتمالي با اين بيماري آمادگي‌هاي لازم را انديشيده است كه شايسته تقدير است و مسئولان ارشد استان نيز در شوراي سلامت هر تصميمي را براي حفظ سلامت مردم و جامعه خواهند گرفت.
وي به نقش اصلي اداره كل آموزش‌وپرورش و صداوسيماي استان در توجيه و آموزش مردم براي راه‌هاي مقابله احتمالي با بيماري تنفسي ناشي از ويروس «كرونا» در جامعه تأكيد و تصريح كرد: در شهرستان‌ها نيز بايد شوراي بهداشت شهرستان به رياست فرمانداران تشكيل و تصميمات لازم براي حفظ سلامت مردم گرفته شود.
«طالبي» اظهار اميدواري كرد كه با مديريت خوبي كه در بخش سلامت، بهداشت و درمان در سطح استان و تعامل شايسته‌اي كه بين دستگاه‌هاي اجرايي استان در حوزه سلامت با استانداري وجود دارد بتوان شرايط خوبي را در راستاي مراقبت و پيشگيري از بروز اين بيماري در سطح استان فراهم نمود.
گفتني است در ابتداي اين جلسه «محمدرضا مير جليلي» رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي (ره) يزد، گزارشي از اقدامات اين دانشگاه كه تاكنون براي مراقبت و پيشگيري از بروز بيماري تنفسي ناشي از ويروس «كرونا» در استان انجام داده است را ارائه نمود