مديرعامل بنياد بين المللي امام رضا(ع)

جشنواره امام رضا(ع) ابزاري براي توسعه و عمق بخشيدن فرهنگ اهل بيت(ع) است

سيد جواد جعفري طي نشستي با حضور مديران منطقه 4 كشور كه در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد برگزار شد با بيان اين مطلب افزود:جشنواره امام رضا(ع) به خوبي نشان داده است كه مي تواند در راستاي توسعه فرهنگ ديني و آموزه هاي اسلام قدم بردارد.


وي بااشاره به اينكه وظيفه داريم در برگزار جشنواره امام رضا(ع) باارائه كارهاي فاخر و اعتقادمندانه قدم هاي روبه جلويي برداريم،تصريح كرد:فضاي معنوي وبانشاط ازآموزه هاي رضوي مهمترين برنامه بنياد بين المللي امام رضا در اجراي برنامه هاي فرهنگي و هنري اين جشنواره در سراسر استانها و حتي خارج از كشور است.

وي با تاكيد برفعاليت هاي عمقي در برگزار جشنواره امام رضا(ع)،اظهار داشت:استفاده از ظرفيت هاي مردمي و همگاني در برگزاري اين گونه جشنواره بايد در دستور كار اركان دولت و متوليان فرهنگ و هنر باشد.

جعفري در عين حال با قدرداني از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي منطقه 4در برگزاري آبرومندانه جشنواره امام رضا(ع) و فعاليت هاي خلاقانه آنان،گفت:معتقديم اين جشنواره در سراسر كشور توانسته است تاثير گذاري عميقي را در بين مردم داشته باشد.

مديرعامل بنياد بين المللي امام رضا(ع)،در بخش ديگري از سخنانش از اجراي برنامه دهمين دوره جشنواره ملي فيلم رضوي يزد تشكر و قدرداني كرد.

وي گفت:اين جشنواره در يزد به خوبي در سراسر كشور علاقه مندان خاص خودرا پيدا كرده است و همچنين با ارائه آثار شاخصي كه به دبير خانه اين جشنواره ارسال مي شود توانسته است به يكي از جشنواره هاي مهم امام رضا(ع) تبديل شود.

در اين مراسم همچنين مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد بااشاره به ظرفيت هاي مهم فرهنگي و هنري استان يزد،اظهار داشت:كهن شهر يزد با قدمت تاريخي و بزرگان ديني و فرهنگي خود يكي از قطب هاي فرهنگي كشور به شمار مي رود.

علي غياثي ندوشن به علماي بزرگ اين استان اشاره كرد و گفت:شيخ عبدالكريم حائري،شيخ غلامرضا فقيه خراساني،شهيد محراب شهيد صدوقي،مرحوم آيت الله خاتمي و... از بزرگان ديني كشور و استان يزد بوده اند.

وي همچنين به اصحاب سرشناس فرهنگي همچون ؛ مهدي آذري يزدي،وحشي بافق،رياضي يزدي،فرخي يزدي و...اشاره كرد و افزود:اين بزرگان از ديار يزد باعث تحولات جدي فرهنگي و هنري در كشور استان يزد بوده اند.

وي همچنين برگزاري و اهتمام به هرچه باشكوه برگزار شدن جشنواره هاي مرتبط با امام رضا(ع)تاكيد كرد و گفت:اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد برگزاري جشنواره امام رضا(ع)را از مهمترين برنامه هاي فرهنگي و هنري خود مي داند.

لازم به ذكر است در اين نشست مديران اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استانهاي منطقه 4 نيز پيشنهادات و برنامه هاي خود را براي هرچه باشكوه تر برگزار شدن جشنوراه امام رضا(ع)را عنوان نمودند