معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي

راه توسعه روستاها مشاركت و توانمندسازي مردم است


به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز يك‌شنبه سوم آبا ن ماه، نشست هم‌انديشي بخشداران و مديران عامل شركت تعاوني‌هاي دهياران استان با حضور معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، مديركل امور روستايي و شوراهاي استانداري، فرماندار يزد و مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و مديرعامل شركت توزيع برق استان در سالن كنفرانس شركت توزيع برق استان برگزار شد.

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در اين جلسه ضمن تسليت ايام شهادت حضرت امام حسين (ع) اظهار داشت: بخشداران به‌عنوان نقاط كانوني توسعه منطقه‌اي در استان‌ها و كشور نقش بسيار تأثيرگذاري دارند و شركت تعاوني دهياري‌ها مي‌توانند با همكاري شايسته بخشداران استعدادهاي هر منطقه را در قالب يك تشكل منسجم شناسايي و شكوفا كنند.

«سيد حميد كلانتري» افزود: تعاوني‌هاي دهياري‌ها موجب هم‌افزايي، پيشرفت و توسعه كشور هستند و بدون شك تنها راه توسعه پايدار روستاها توانمندسازي مردم است.

وي تصريح كرد: اين توانمندسازي مردم منجر به مشاركت مؤثر آن‌ها مي‌شود و با اين مشاركت و تعامل بسياري از مشكلات روستاها قابل‌رفع و حل خواهد بود.

كلانتري ادامه داد: ضروري‌ترين نياز جامعه امروز ما ارتقاء فرهنگ كار جمعي و گروهي در اجتماع است و يكي از وظايف مهم دولت در مقابل مردم اين است كه ضمن توانمندسازي ملت، آن‌ها را در امور مشاركت دهد و نقش مردم را جايگزين نقش خود در پروژه‌ها و برنامه‌ها كند.

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: خوشبختانه دولت تدبير و اميد نگاه ويژه‌اي به روستاها و برون‌سپاري فعاليت‌هاي خود به بخش خصوصي و شركت‌هاي تعاوني داشته و ايجاد توسعه و اشتغال پايدار در روستاها را در دستور كار و اولويت برنامه‌هاي خود قرار داده است.

وي خاطرنشان كرد: داشتن برنامه هدف محور مي‌تواند تعاوني دهياري‌هاي استان را در پيشبرد برنامه‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي‌شان موفق كند و دولت يازدهم نيز از اين طرح‌ها و برنامه‌ها به شيوه تعاوني استقبال مي‌كند.

وي در پايان سخنان خود تأكيد كرد: تعاوني‌هاي دهياري‌هاي استان در طرح‌ها و برنامه‌هاي خود توسعه خدمات نيكوكارانه و جذب كمك خيرين را در دستور كار خود قرار دهند و با تبليغات و اطلاع‌رساني مناسب، مردم را براي مشاركت در پروژه‌هاي روستايي ترغيب كند.

شركت تعاوني دهياري ها در توسعه كشور نقش آفرين هستند

فرماندار يزد نيز در اين جلسه ضمن تسليت ايام عاشوراي حسيني اظهار داشت: شركت تعاوني دهياري‌ها و شوراهاي شهر و روستا با توجه به اينكه از بدنه مردم تشكيل‌شده‌اند مي‌توانند در توسعه كشور بسيار نقش‌آفرين باشند.

«محمود شاكري شمسي» بر ارائه تسهيلات و تجهيزات سخت‌افزاري به تعاوني‌هاي دهياري‌هاي استان تأكيد كرد و اظهار اميدواري كرد: بحث آموزش در اين حوزه با جديت تمام موردتوجه قرار گيرد.

در ادامه اين نشست هم‌انديشي هركدام از بخشداران و مديران عامل شركت تعاوني‌هاي دهياري‌هاي استان به بيان ديدگاه‌ها و مشكلات خود در حوزه روستايي پرداختند.

گفتني است در ابتداي اين جلسه نيز مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري يزد به ايراد سخن پرداخت كه مشروح آن در خبر تكميلي ارائه خواهد شد