روابط عمومي استانداري يزد

سخنراني استاندار يزد در جمع مسئولان شهرداري و مردم شهر مجارستان

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، «سيد محمد ميرمحمدي» روز شنبه 11مهرماه، ضمن ابراز خوشوقتي از ديدار با مسئولين و مردم شهر ياسپرين در خصوص حضور هيئت مجاري به رياست نخست‌وزير مجارستان در ايران كه در بيانات شهردار ياسپرين اعلام گرديد، اظهار داشت: در مراسم حج امسال كه مجمعي براي حضور مسلمانان سراسر جهان است، هنگام انجام مناسك حج فاجعه‌اي رخ داد كه باعث شد هزاران نفر از مسلمانان جهان، جان خود را از دست بدهند و به دليل اينكه جان‌باختگان ايراني در اين حادثه به كشورمان وارد خواهند شد و بعضي از كساني كه منتظر بودند تا از حجاج و مسافران خود استقبال كنند، لباس عزا پوشيده‌اند و منتظرند تا پيكرهاي اين عزيزان به ايران منتقل شود، به نظر مي‌رسد شرايط لازم براي استقبال از هيئت مجاري فراهم نباشد.


وي افزود: كشور ايران و شهر يزد اين روزها به دليل جان باختن تعداد زيادي از هم‌وطنان خود در اندوه و ماتم به سر مي‌برد.

وي در ادامه گفت: يزدي‌ها مردمي قانع، بردبار و زحمتكش هستند و براي زندگي مجبور بودند آب را با فناوري قنات از صدها متر زيرزمين بيرون آورند و براي خنك كردن خانه‌ها از بادگير استفاده كنند، مدلي از اين بادگير هم‌اكنون به‌عنوان نمادي از شهر ما در اين ميدان نصب است و شما آن را ملاحظه مي‌نماييد.

ميرمحمدي با اشاره به اينكه همكاري دوجانبه يزد با ياسپرين به‌وسيله نصب نمادهاي دو شهر آغازشده است، افزود: با توجه به تفاهم‌نامه قبلي منعقدشده اميدواريم يكي از خيابان‌هاي ياسپرين و يزد به نام اين دو شهر نام‌گذاري شود و روز ياسپرين و روز يزد نيز محقق شود تا بتوانيم در آن روزها فرصتي را فراهم كنيم تا برنامه اجتماعي و فرهنگي دو شهر مورد تأكيد قرار گيرد.

وي بابيان اينكه راه‌هاي همكاري و فعاليت‌هاي اقتصادي، تجاري از شرايط فرهنگي شروع مي‌شود، تصريح كرد: هرچه محبت و علاقه ما نسبت به هم بيشتر شود، همكاري‌ها بيش‌ازپيش افزايش مي‌يابد.

استاندار يزد ابراز اميدواري كرد كه به‌زودي همكاري‌ها در زمينه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و فناوري را شروع و گسترش يابد.

وي افزود: فرصت مذاكرات ١+٥ در ٢ ساله اخير كه در معرض ديد همگان از طريق شبكه‌ها و تلويزيون‌هاي سراسر دنيا قرار گرفت، حقانيت ايران را ثابت كرد و براي افكار عمومي دنيا صداقت ايران بيش‌ازپيش روشن گرديد.

استاندار يزد در بخش ديگري از سخنانش، با اشاره به اينكه خودخواهي‌هاي بعضي از قدرت‌ها باعث دور شدن ملت‌ها از يكديگر شده است، افزود: خوشبختانه فرصت مذاكرات باعث شد تا همه دنيا به حقانيت ايران پي ببرند و زواياي كار برايشان روشن شود.

ميرمحمدي با اشاره به اينكه كشورهاي حاضر در مذاكرات، حقوق هسته‌اي ايران را پذيرفته‌اند، گفت: در آينده‌اي نزديك تحريم‌هاي ظالمانه عليه ما برداشته مي‌شود و مناسبات و تعاملات ايران با كشورهاي مختلف به ويژه كشورهاي دوست و اسلامي افزايش خواهد يافت.

وي بابيان اينكه جمهوري اسلامي ايران علاقه‌مند‌است در همه دنيا فضاي صلح و دوستي برقرار شود، تأكيد كرد: وقتي همه جوامع باهم برادرانه و دوستانه زندگي و به هم كمك كنند، دنيا پيشرفت بيشتري خواهد داشت و انسان‌ها آرامش و آسايش بيشتري در زندگي احساس خواهند كرد.

وي در پايان بابيان اينكه زمينه‌هاي همكاري را مسئولين دولتي و اقتصادي و فرهنگي كشورها رقم مي‌زنند، خاطرنشان ساخت: امروز شاهد هستيم كه از همه كشورهاي دنيا در قالب هيئت‌هاي اقتصادي، فرهنگي و سياسي به ايران سفر مي‌كنند تا همكاري‌هاي في‌مابين و مناسبات خود را با ايران گسترش دهند