معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد تأكيد كرد

شوراها و دهياري‌ها نماد مشاركت مردم هستند

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز شنبه 11مهرماه همايش هم‌انديشي دهياران با پليس با عنوان «همايش راهوران محله» با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد، مديركل حوزه استاندار، مديركل امور روستايي و شوراهاي استانداري، مديركل روابط عمومي استانداري و جمعي از مسئولان استان به مناسبت آغاز هفته ناجا در سالن شهيد منتظر قائم استانداري برگزار شد.


«محمدعلي طالبي» در اين همايش اظهار داشت: يكي از كانون‌هاي مهمي كه مي‌تواند به امنيت جامعه كمك كند، نهاد دهياري و دهياران هستند.

وي با اشاره به اينكه نظام جمهوري اسلامي ايران با حضور مردم شكل‌گرفته و انقلاب اسلامي زمينه مشاركت مردم در حوزه‌هاي مختلف را فراهم كرده است، افزود: اگر حضور فعال مردم را در همه عرصه‌ها داشته باشيم شاهد تحقق يافتن امنيت پايدار و تداوم آن در جامعه هستيم.

«طالبي» ارتقاي شاخص‌هاي امنيتي در جامعه و كاهش جرائم در استان يزد را حاصل همكاري، هماهنگي و همدلي دستگاه‌هاي امنيتي، قضايي و كاركنان نيروي انتظامي دانست و تصريح كرد: خوشبختانه امروز نيروي انتظامي متكي به مردم است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد: ارتباط با پليس در آينده درزمينه هاي مختلف تقويت‌شده و شاهد رشد وضعيت امنيت و آرامش در استان باشيم.

تأكيد بر همكاري دهياري‌ها با نيروي انتظامي

مديركل امور روستايي و شوراهاي استانداري در اين همايش با تأكيد بر اهميت توجه به كار كارشناسي نيروي انتظامي و همكاري دهياري‌ها با اين نهاد گفت: چهل وظيفه براي دهياران تعريف‌شده كه يكي از آن‌ها همكاري با پليس است.

«هادي مقيمي» با اشاره به تعدادي از اين وظايف عنوان كرد: مواردي مانند تعريض معابر، شانه سازي جاده‌ها، نصب علائم و تابلوها، احداث پاركينگ‌ها، فرهنگ‌سازي قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي در روستاها بايد موردتوجه دهياران قرار گيرد.

مقيمي بابيان اينكه خوشبختانه نيروي انتظامي استان با ورود افراد تحصيل‌كرده ارائه خدمات باكيفيت بهتر را در دستور كار خود قرار داده است، اظهار اميدواري كرد: با همكاري بيشتر بين دهياران و نيروي انتظامي شاهد ارتقاي وضعيت امنيت و آرامش مردم باشيم.