استاندار يزد تاكيد كرد

ضرورت استفاده از گوهر عقلانيت و انديشه در تمام امور

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز پنجشنبه 16 مهرماه مراسم «جشن استقبال از دانشجويان جديدالورود دانشگاه پيام نور استان» با حضور استاندار يزد، مديركل حوزه استاندار، رئيس دانشگاه پيام نور استان و جمعي از مسئولان اين دانشگاه در سالن ورزشي ولايت دانشگاه پيام نور مركز يزد برگزار شد.


استاندار يزد در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره جان‌باختگان فاجعه غم‌بار منا اظهار داشت: دوره جواني داراي شرايط منحصربه‌فردي است كه بايد در اين دوران براي لحظه‌به‌لحظه وقت خود برنامه‌ريزي كنيد و از اين فرصت براي علم‌آموزي و كسب دانش نهايت استفاده را ببريد.

«سيد محمد ميرمحمدي» ادامه داد: وقتي گفته مي‌شود وقت طلاست، اين‌يك واقعيت است و نه‌تنها وقت و زمان ارزش طلا را دارد بلكه از طلا نيز ارزشمندتر است زيرا ثروت و طلا نيز از كسب علم و دانش و علوم صنعتي و معدني حاصل مي‌شود.

وي بابيان اينكه در تمام عمر بايد به كسب علم پرداخت، افزود: در وجود كساني كه به كسب علم و معرفت عشق مي‌ورزند خستگي وارد نمي‌شود و آن‌ها براي رسيدن به هدف مقدسشان شب و روز نمي‌شناسند و پيوسته در حال تلاش هستند.

ميرمحمدي خاطرنشان كرد: خوشبختانه پس از انقلاب اسلامي مراكز علمي و تحقيقاتي متعدد و فراواني در كشور تأسيس‌شده و فعاليت مي‌كنند، اما آنچه امروز به آن نياز داريم جلوگيري از تلف نمودن وقت و تمركز فكري بر روي امور است.

عالي‌ترين مقام اجرايي استان ادامه داد: اين تمركز فكر وقتي حاصل مي‌شود كه به هدفمان اعتقاد داشته باشيم و بااحساس مسئوليت از ظرفيت‌هاي نهفته خود به نحو مطلوب در كسب دانش استفاده كنيم.

استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود به ويژگي‌ها و شاخصه‌هاي دانشگاه پيام نور اشاره و عنوان كرد: نام اين دانشگاه نشان‌دهنده اين است كه شما پرورش‌يافتگان دانشگاه پيام نور، بايد حامل پيام‌هايي باشيد كه داراي تأثير، عمق و درخشش براي جامعه باشد.

ميرمحمدي ويژگي دوم دانشگاه پيام نور را دسترسي به منابع علمي و اطلاعاتي فراوان براي دانشجويان دانست و گفت: در اين دانشگاه با توجه به اينكه كلاس‌هاي آموزشي كمتري تشكيل مي‌شود دانشجويان براي استفاده از منابع درسي از آزادي بيشتري برخوردار هستند و مي‌توانند از اين فرصت براي ارتقاء سطح دانش خود نهايت استفاده را ببرند.

استاندار يزد در پايان سخنان خود با تأكيد بر اينكه محيط دانشگاه بايد محيطي زنده، پويا و بانشاط باشد، اظهار اميدواري كرد: دانشجويان در دانشگاه‌هاي سراسر كشور با توفيق در كسب علم، معرفت و اخلاق براي آينده ايران اسلامي نقش‌هاي مهمي ايفا كنند.