مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد تأكيد كرد

ضرورت افزايش فرهنگ ترافيك در جامعه

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز شنبه 25مهرماه، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري با رئيس پليس راهور استان در رابطه با رفع معضل تصادفات و سوانح رانندگي در استان ديدار و گفتگو كرد.


«مجيد جواديان زاده» در اين ديدار با بيان اينكه سوانح و تصادفات رانندگي داراي ابعاد اجتماعي فراواني است اظهار داشت : هرساله عده زيادي از هموطنان و همشهريانمان به علت سانحه تصادف دچار آسيبهاي جسمي و روحي مختلفي مي شوند.

وي تصريح كرد : يكي از وظايف دفاتر اموراجتماعي و فرهنگي استانداريها كه وزارت كشور نيز بر آن تأكيد ويژه اي داشته است ورود به اين حوزه فرهنگ سازي براي افزايش فرهنگ ترافيك در جامعه است.

جواديان زاده ادامه داد: متأسفانه استان يزد از نظر آمار تصادفات درون شهري، جايگاه بالايي را در كشور دارد و ضروري است تمام دستگاهها و نهادها در اين حوزه به صورت يكپارچه و هماهنگ عمل نمايند تا نتايج بهتري را در رابطه با كاهش تصادفات در استان داشته باشيم.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در پايان سخنان خود يادآور شد : براساس پژوهشهاي انجام شده در 70 درصد تصادفات مقصر اصلي عامل انساني است و تنها در 30 درصد عوامل فني دخالت دارند.

رئيس پليس راهور استان نيز در اين ديدار با اشاره به فعاليتهايي كه راهنمايي و رانندگي براي كاهش تصادفات درون و برون شهري انجام داده است گفت : شناسايي نقاط حادثه خيز در سطح استان، نصب دوربين هاي مداربسته و كنترل سرعت، پخش تراكت و نصب پوسترهاي آموزشي در سطح شهر از جمله اين اقدامات بوده است.

«سرهنگ منصور جمشيدي» افزود : در شهر دارالعباده يزد زمينه هاي بسيارخوبي براي پذيرش مباحث فرهنگي در جامعه وجود دارد و ظرفيت پذيرش مردم در اين رابطه بسيار بالاست.