رئيس ستاد انتخابات استان يزد تأكيد كرد

ضرورت به‌كارگيري افرادي صالح، سالم و مستقل در هيئت‌هاي اجرايي انتخابات

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، رئيس ستاد انتخابات استان يزد در همايش منطقه‌اي آموزشي- توجيهي اعضاي ستاد انتخابات استان‌هاي اصفهان، يزد و چهارمحال و بختياري در شهركرد حضور يافت.

«محمدعلي طالبي» در اين همايش ضمن گراميداشت ياد جان‌باختگان حادثه منا در مكه مكرمه، با اشاره به اينكه انتخاب و گزينش هيئت‌هاي اجرايي سالم وبي طرف امري اجتناب‌ناپذير است و سبب جلب اعتماد مردم مي‌شود، تأكيد كرد: در اين صورت جامعه كه متشكل از افراد و سلايق مختلف است با آرامش و اشتياق بيشتري در عرصه انتخابات حضور پيدا مي‌كند.


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد بي‌طرفي را يك اصل اساسي در برگزاري انتخابات دانست و تأكيد كرد: انتخابات بايد به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي شود كه همه مردم در چهارچوب سلايق، رفتارها، ديدگاه‌ها و نظرات خودشان نسبت به انتخاب فرد مورد نظر خود اقدام كنند و درنهايت فرداي انتخابات شاهد تجلي اراده واقعي مردم باشيم.

وي بابيان اينكه حضور كانديداهاي همه سلايق سياسي و اجتماعي معتقد به چهارچوب هاي نظام در انتخابات اسفندماه 94 ضروري به نظر مي‌رسد، تصريح كرد: همه مسئولان انتخابات وظيفه دارند شرايط و مقتضيات لازم را براي به صحنه آوردن اراده واقعي مردم انجام دهند و از هيچ كوششي در اين مسير دريغ نكنند.

طالبي با اشاره به صحبت‌هاي رياست محترم جمهوري و وزير محترم كشور، اجراي دقيق قوانين انتخابات را ضروري دانست و ابراز اميدواري كرد كه همواره اجراي قانون و ضوابط قانوني به عنوان يك اصل مهم در برنامه‌ ستادهاي انتخابات استان‌ها و هيات هاي اجرايي قرار گيرد.

اين مقام مسئول بابيان اينكه حضور حداكثري مردم در انتخابات پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي بايد يكي از اولويت‌هاي متوليان انتخابات باشد، اظهار داشت: اسفندماه امسال اولين انتخاباتي است كه در دولت تدبير و اميد برگزار مي‌شود و همين شاخصه مسئوليت كار را دوچندان مي‌كند.

وي بابيان اينكه آگاهي بخشي پيرامون جايگاه و اهميت مجالس خبرگان و شوراي اسلامي يكي از برنامه‌هاي مسئولان نظام است، عنوان كرد: مطلوب است با استفاده از رسانه‌هاي موجود در اين مورد تبليغ و براي مردم اين موارد تبيين شود تا آگاهانه نسبت به‌گزينش و انتخاب كانديداي اصلح اقدام كنند.

وي در بخشي ديگري از سخنانش برگزاري دوره‌هاي آموزشي و سفرهاي استاني مسئولين كشوري برگزاري انتخابات به استان‌ها را مفيد دانست و افزود: با برنامه‌ريزي‌هايي كه انجام‌شده است، قطعاً انتخاباتي قانونمند و با سلامت كامل در سراسر كشور برگزار مي شود.

طالبي در پايان از ميزباني خوب استان چهارمحال و بختياري در برگزاري همايش منطقه‌اي آموزشي- توجيهي اعضاي ستاد انتخابات استان‌هاي اصفهان، يزد و چهارمحال و بختياري تشكر كرد.

گفتني است در اين همايش دوروزه كه در روزهاي 8 و 9 مهرماه برگزار شد، «مقيمي» معاون سياسي وزير كشور،«سليماني» استاندار چهارمحال و بختياري و «مرادي» معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري نيز سخنراني كردند كه مسوولان و عوامل اجرايي برگزاري انتخابات در استان يزد نيز در اين همايش حضور داشتند