معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد عنوان كرد

ضرورت تبديل استان يزد به الگوي رعايت حقوق شهروندي در كشور

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز دوشنبه 13 مهرماه سومين جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي استان در سال جاري با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري،مدير كل روابط عمومي استانداري،مدير كل دفتر منابع انساني،مدير كل حراست و اعضاي اين ستاد در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين جلسه جان باختن تعدادي از هم‌وطنان و 3 حاجي يزدي در حادثه غم‌بار منا را تسليت گفت و اين حادثه را نتيجه سوء مديريت حاكم بر اماكن مقدسه در مكه مكرمه و مدينه منوره دانست.

«محمدعلي طالبي» با اشاره به ارزيابي‌هاي انجام‌شده توسط وزارت كشور در حوزه صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي اظهار داشت: خوشبختانه استان يزد در ارزيابي‌ها جزء استان‌هاي برتر در اين حوزه است كه ازيك‌طرف انعكاس‌دهنده فرهنگ بالاي مردم استان و از طرف ديگر نتيجه تلاش، همت و زحمات دستگاه‌هاي دولتي و اجرايي، نهادهاي امنيتي، انتظامي، نظامي و قضايي و ساير نهادهاي عمومي در سطح استان است.

 وي تصريح كرد: در حوزه صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي بايد به سمتي حركت كنيم كه رعايت حقوق شهروندي، عفاف و حجاب در سطح جامعه نهادينه و به يك مطالبه عمومي تبديل شود.

طالبي ادامه داد: ممكن است ما از طريق اداري يك سري الزاماتي را براي رعايت عفاف و حجاب و رعايت حقوق شهروندي در دستگاه‌هاي اجرايي در ارائه خدمت به مردم ايجاد نماييم، اما از طرف ديگر اين فرهنگ بايد چنان گسترش پيدا كند كه به‌نوعي با مطالبه مردم و جامعه در اين زمينه روبرو باشيم.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار افزود: در اين فرهنگ‌سازي دستگاه‌هايي مانند آموزش‌وپرورش، صداوسيما و فرهنگ و ارشاد اسلامي كه در فرهنگ‌سازي نقش تأثيرگذاري دارند.

وي پرداختن به حقوق شهروندي و رعايت عفاف و حجاب را نيازمند توجه جدي مديران دستگاه‌ها به اين جايگاه دانست و از آن‌ها خواست در ايفاي مسئوليت دستگاه‌هاي تحت امر خود در اين زمينه توجه جدي‌تري به اين مقوله داشته باشند.

طالبي با تأكيد بر تمركز دستگاه‌ها و نهادهاي استان بر روي برنامه‌ها و موضوعات ابلاغي از وزارت كشور در حوزه صيانت از حريم امنيت عمومي و رعايت حقوق شهروندي گفت: اين حوزه مورد تأكيد جدي نظام و دولت تدبير و اميد است و بحث قانون رعايت حقوق شهروندي و صيانت از حريم امنيت عمومي در هيئت دولت در حال پي گيري است كه در آينده قوانين جامعي در اين حوزه خواهيم داشت.

در ادامه اين جلسه «مجيد جواديان زاده» مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري به سه برش ملي، استاني و شهرستاني ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و رعايت حقوق شهروندي اشاره كرد و به ارائه گزارش ارزيابي عملكرد ادارات استان در دو حوزه برنامه‌هاي 9 گانه رعايت حقوق شهروندي و برنامه‌هاي 10 گانه رعايت حجاب و عفاف پرداخت.

در سومين جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و رعايت حقوق شهروندي نماينده اداره كل بهزيستي استان و مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري به ارائه گزارش اقدامات انجام‌شده در اين دو نهاد در راستاي اجراي برنامه‌هاي رعايت حقوق شهروندي و صيانت از حريم امنيت عمومي با تمركز بر رعايت حجاب و عفاف پرداختند.

گفتني است در پايان جلسه با اهداي لوح تقدير از دستگاه‌هاي برتر استان در اجراي برنامه‌هاي صيانت از حريم امنيت عمومي و رعايت حقوق شهروندي تجليل گرديد