فرماندار يزد تأكيد كرد

ضرورت تبليغ انتقال مفاهيم و ارزشهاي ديني و اسلامي است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، مراسم افتتاح اداره تبليغات شهرستان يزد با حضور نماينده مردم استان در مجلس خبرگان رهبري، فرماندار يزد، مديركل تبليغات اسلامي استان و ساير مسئولين برگزار شد.


" محمود شاكري شمسي " در اين مراسم با ابراز تأسف از جان باختن تعداد زيادي از زائرين حرمين شريفين در صحراي منا اظهار داشت: متأسفانه در اين حادثه غم انگيز كه به علت بي تدبيري حكام سعودي رخ داد تعدادي از حجاج ايراني نيز جان خود را از دست دادند و ملت ايران عزادار شدند.

فرماندار يزد در ادامه با تقدير از اقدام مديركل تبليغات اسلامي استان در راه اندازي اداره تبليغات شهرستان افزود: با توجه به اينكه 60 درصد جمعيت استان در شهرستان يزد قرار دارد و بسياري از مسائل فرهنگي و مذهبي در مركز استان اتفاق مي افتد، ضرورت داشت تا اداره تبليغات شهرستان ايجاد شود.

وي با بيان اينكه تبليغ و انتقال ارزشها و مفاهيم اسلامي وظيفه سنگيني است خاطرنشان كرد: در حال حاضر جامعه ما نسبت به گذشته با تغييراتي مواجه شده كه براي انتقال مفاهيم و ارزشها ضرورت دارد تا ابتدا به شناخت كاملي از جامعه دست پيدا نماييم.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد با اعلام اينكه 40 درصد از جمعيت كشور ما را جوانان تشكيل مي دهند گفت: امروز جوانان با شبهه هايي روبرو هستند كه براي رفع آنها خواها شنيدن پاسخ هستند.

فرماندار يزد ارتباط روحانيون با جوانان را ارزشمند دانست و اظهار داشت: روحانيون بايد با آگاهي و احاطه كامل به مسائل ديني و فرهنگي و با استفاده از ابزارهاي ارتباطي مناسب و به روز با جوانان در ارتباط بوده و سئوالات آنان را پاسخ دهند.

در پايان اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين سلطاني به عنوان رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان يزد معرفي و ساختمان جديد تأسيس اين اداره مورد بهره برداري قرار گرفت.