اداره كل ورزشو جوانان استان يزد

عملكرد ملي پوشان شمشيربازي در مسابقات جام جهاني گرجستان

مسابقات شمشيربازي جام جهاني گرجستان در اسلحه سابر از روز جمعه با حضور ۱۵۶ شمشيربازي از ۳۱ كشور در تفليس برگزار شد كه دو نماينده ايران خوش در خشيدند و عنوانهاي هفتم و هشتم را به خود اختصاص دادند.  

براين اساس علي پاكدامن از تهران و مجتبي عابديني از مازندران تا صعود به مرحله يك چهارم و قرار گرفتن در جمع هشت بازيكن برتر پيش رفتند اما با شكست در اين مرحله از صعود بازماندند.


اين دو شمشيرباز در رده بندي نهايي و در ميان 156 شمشيربازي كه از 31 كشور در اين رقابت ها شركت كرده بودند، جايگاه هاي خوبي را به دست آوردند.

محمد رهبري از گيلان ديگر نماينده راه يافته ايران به جدول ۶۴ نفره مسابقات جام جهاني گرجستان است. رهبري اين صعود را به واسطه شكست دادن نمايندگان فر انسه، روسيه، هنگ كنگ و آذربايجان در مرحله مقدماتي و غلبه بر حريفي از آمريكا در جدول ۹۶ نفره به دست آورد ضمن اينكه رهبري در جدول ۱۲۸ نفره مسابقات نيز با قرعه استراحت روبرو بود.

فرزاد باهرارسباران از آذربايجان شرقي، محمد فتوحي و سجاد پورسلمان از يزد ديگر نمايندگان ايران در رقابت هاي شمشيربازي جام جهاني گرجستان هستند كه از صعود به جدول ۶۴ نفره بازماندند. در اين رقابت ها ارسباران در مرحله مقدماتي نمايندگان كانادا، فرانسه، آذربايجان، گرجستان و ژاپن را شكست داد. اين شمشيربازي پس از استراحت در جدول ۱۲۸ نفره مسابقات، مقابل نماينده روسيه در جدول ۹۶ نفره شكست خورد و از صعود بازماند.

محمد فتوحي هم در مرحله مقدماتي شمشيربازان ايتاليا، آرِژانتين و ژاپن را شكست داد اما مقابل نمايندگان آمريكا، گرجستان و فرانسه باخت. اين بازيكن پس از غلبه بر نماينده لهستان در جدول ۱۲۸ نفره، نتيجه ديدار برابر حريف كره اي خود در جدول ۹۶ نفره را واگذار كرد و ازصعود بازماند.

همچنين سجاد پورسلمان كه اولين بار حضور در مسابقات جام جهاني بزرگسالان را تجربه ميكرد، عملكرد خوبي را از خود بجاي گذاشت و در مرحله مقدماتي برابر نماينده آذربايجان پيروز شد و با چهار باخت نزديك پنج بر چهار  نتوانست از اين مرحله صعود كند