روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد

مصصم به توسعه گردشگري در ميبد هستيم

معاون گردشگري در جمع بخشداران و دهياران ميبد: مصصم به توسعه گردشگري در ميبد هستيم. 


جلسه اي با موضوع اقامتگاه هاي بومگردي با حضور معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد در فرمانداري شهرستان ميبد تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد، اين جلسه با موضوع اقامتگاه هاي بومگردي و با حضور معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد، مسئول اداره ميراث فرهنگي شهرستان ميبد، بخشدار مركزي ميبد و جمعي از دهياران و شوراي روستاهاي شهرستان ميبد برگزار گرديد.

در ابتداي اين نشست كه در محل فرمانداري شهرستان ميبد برگزار گرديد معاون گردشگري كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد ضمن تسليت به مناسبت ايام سوگواري سرور سالار شهيدان، توجه ويژه به موضوع گردشگري را خواستار شد و اشاره نمود كشور ايران از لحاظ جاذبه هاي گردشگري جزء ده كشور اول جهان بوده كه به همين سبب فضاي فعاليت در حوزه گردشگري بسيار گسترده و مناسب مي باشد.

سيد مصطفي فاطمي عنوان نمود: امروزه گردشگري مورد تأكيد مقام معظم رهبري، رياست جمهوري و مسئولين استان است و همه بايد در توسعه آن همت كنند. وي افزود: دفاع از برنامه هاي حوزه گردشگري در جلسات گوناگون از الزامات مي باشد و نظر به پتانسيل هاي موجود در حوزه گردشگري مي بايست اقدامات موثري به منظور احياء و رونق صنعت گردشگري كشور صورت پذيرد وي ادامه داد: شهرستان ميبد كه جزء چهارده شهر نمونه گردشگري در كشور انتخاب گرديده و ما مصصم به توسعه گردشگري در اين شهر هستيم و اجازه نمي دهيم هيچ كس در روندي كه آغاز شده خللي ايجاد كند.

فاطمي خاطر نشان كرد: به منظور موفقيت در حوزه گردشگري و رسيدن به اهداف كلان اين صنعت مي بايست بر اصل هويت تكيه نمود و حتي در سايه اين اصل به فعاليت هاي گردشگري پرداخت و به عبارتي هويت و فرهنگ اصيل ايراني را به گردشگران كه بنوعي سفيران هر كشور هستند معرفي نمود و هدف اصلي احداث اقامتگاه هاي بومگردي نيز تحقق همين موضوع مي باشد.

اين مقام مسئول در ادامه اين نشست به ايراد توضيحاتي در خصوص ضوابط قانوني و آيين نامه احداث اقامتگاه هاي بومگردي در سطح استان پرداخت و فضاي فعلي را براي فعاليت در اين زمينه مناسب خواند.

در پايان اين نشست نيز سوالاتي در خصوص چگونگي ساختار محل اقامت، نوع سازه، امكانات رفاهي و ... از سوي حاضرين مطرح گرديد كه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت