استاندار يزد در جمع فرهنگيان بازنشسته استان

معلمان پيشكسوت سرمايه ارزشمند جامعه هستند

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز پنجشنبه 16 مهرماه مراسم ويژه تجليل از بازنشستگان و پيشكسوتان آموزش‌وپرورش استان با عنوان «زمزمه محبت 3» ويژه فرهنگيان متولد سال‌هاي 1328 تا 1331 با حضور استاندار يزد، مشاور وزير آموزش‌وپرورش، مديركل حوزه استاندار، مديركل آموزش‌وپرورش و جمعي از مسئولان استان در پرديس شهيدان پاك‌نژاد يزد برگزار شد.


استاندار يزد در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره جان‌باختگان حادثه غم‌بار منا تأكيد كرد: بايد علت اين فاجعه مشخص شود و از سال‌هاي آينده كشورهاي اسلامي در مديريت نمودن مراسم حج دخالت درست و صحيحي نمايند.

«سيد محمد ميرمحمدي» بابيان اينكه برگزاري اين گردهمايي فرصت بسيار مغتنمي است، اظهار داشت: شما معلمان پيشكسوت انباشته‌اي از دانش‌هاي زمانه هستيد و بايد به نحو شايسته از اين سرمايه ارزشمند استفاده شود.

وي ادامه داد: متأسفانه در جامعه امروز كمتر از تجارب بازنشستگان استفاده مي‌كنيم درصورتي‌كه در ساير كشورها و جوامع توسعه‌يافته كانون‌هاي فكري و مشورتي متشكل از بازنشستگان هر حوزه تشكيل مي‌شود و از علم و دانش آن‌ها در پيشرفت آن شغل موردنظر استفاده مي‌گردد.

ميرمحمدي تصريح كرد: شايسته است كانون بازنشستگان آموزش‌وپرورش استان كارگروه‌هاي مختلفي را درزمينه هاي گوناگون تشكيل دهد و از تجربيات فرهنگيان بازنشسته در حوزه‌هاي متنوع به‌ويژه امر تدريس استفاده شود.

رئيس شوراي آموزش‌وپرورش استان در پايان سخنان خود گفت: پيشرفت امروز ايران اسلامي نتيجه كار و تلاش ديروز شما معلمان پيشكسوت استان و فرهنگيان بازنشسته است و مي‌توانيم با استفاده از علم، دانش و تجربه شما گام‌هاي مؤثري در مسير ارتقاء جامعه برداريم