استاندار يزد در همايش پياده‌روي خانوادگي مطرح كرد

نقش مهم ورزش در شادابي و نشاط اجتماعي

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،«سيد محمد ميرمحمدي» روز جمعه 17 مهرماه در همايش بزرگ پياده‌روي خانوادگي هفته ناجا با اشاره به اينكه اصلي‌ترين مسئله در هر جامعه‌اي امنيت است، اظهار داشت: امنيت اجتماعي از طريق ايثارگران نيروي انتظامي در جامعه تحقق مي‌يابد و امنيت بدن، فكر و روح از طريق ورزش تأمين مي‌شود.


وي ادامه داد: امنيت جسمي و رواني وقتي به وجود مي‌آيد كه بدني سالم داشته باشيم و با ورزش است كه بدن از بيماري‌ها رهايي مي‌يابد و به آرامش مي‌رسد.

وي تصريح كرد: برگزاري چنين همايش‌هايي در تقويت روحيه مشاركت‌جويي مردم و شادابي جامعه بسيار مؤثر است و مردم با حضور در چنين برنامه‌هايي احساس نشاط و غرور مي‌كنند.

ميرمحمدي بابيان اينكه مسئولان ارشد استان به ورزشكاران علاقه خاصي دارند، گفت: پياده‌روي ازجمله ورزش‌هايي است كه علاوه بر اينكه موجب سالم شدن جسم مي‌شود به علت حضور در جمع، باعث تقويت روح و آرامش روحي نيز مي‌شود و اين بسيار مهم است.

در ابتداي اين همايش مديركل ورزش و جوانان و رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني استان با اشاره به اينكه سياست دولت تدبير و اميد توجه به ورزش و به‌ويژه همگاني كردن ورزش است بر مشاركت و حضور مردم در پياده‌روي خانوادگي به‌عنوان يك ورزش همگاني تأكيد كردند.

گفتني است همايش پياده‌روي خانوادگي به مناسبت هفته ناجا و با مشاركت دستگاه‌هاي دولتي و بخش خصوصي برگزار شد.