معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد

هدف پويش رسانه‌اي خانواده بازنمايي جايگاه اين نهاد در جامعه است

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز سه‌شنبه 14مهرماه آيين افتتاح «طرح پويش رسانه‌اي خانواده» با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري، مديركل حوزه استاندار، فرماندار يزد، فرماندار خاتم، شهردار يزد و جمعي از مسئولين و كارشناسان اين حوزه در بوستان خانواده برگزار شد.


در اين مراسم «محمدعلي طالبي» ضمن تبريك به مناسبت فرارسيدن روز خانواده و گراميداشت ياد و خاطره جانباختگان فاجعه منا، ابراز اميدواري كرد تا با كمك رسانه‌ها و برنامه‌هايي كه در اين هفته تدوين‌شده است، حركتي بسيار خوبي در جهت بازنمايي و تبيين جايگاه و اهميت خانواده صورت گيرد.

وي هم‌پيمان شدن نهادهاي مختلف عمومي، غيردولتي و رسانه‌هاي استان در اين موضوع را مهم و مطلوب ارزيابي كرد و گفت:هماهنگي‌هاي بسيار خوبي كه با دستگاه‌هاي مختلف دراين رابطه انجام‌شده و برنامه‌هايي كه قرار است در اين هفته اجرا شود تلاش مي‌كند نهاد خانواده را به يك موضوع روز در سطح استان مبدل كند.

 وي با اشاره به اينكه در اين ايام و با گرد هم آمدن همه دستگاه‌هاي مسئول در حوزه خانواده، فرصت بسيار خوبي براي تبيين نقش و جايگاه خانواده در نظام جمهوري اسلامي فراهم‌شده است، اظهار داشت: خانواده در ايران متكي به مباني بسيار ارزشمندي است كه از قرآن كريم، آموزه‌هاي ديني، سفارش‌هاي پيامبر گرامي اسلام و ائمه اطهار سرمشق مي‌گيرد.

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه آموزه‌هاي ديني، فرهنگ ملي و ميهني ما نيز جايگاه ارزشمند و والايي را براي خانواده در نظر گرفته است، تصريح كرد: تمدن ايراني هميشه جزو تمدن‌ها و فرهنگ‌هايي بوده كه خانواده در آن نقش اساسي داشته است.

وي با اشاره به فرهنگ بومي و سنتي استان يزد تصريح كرد كه خانواده در استان دارالعباده يزد تا به امروز جايگاه و نقش والايي به خود اختصاص داده و اميدواريم اين روند با برنامه‌هايي كه در حال انجام است، تقويت شود.

طالبي بابيان اينكه خانواده‌ها همواره در معرض آسيب قرار دارند، تأكيد كرد: ضرورت دارد نسبت به حفظ و صيانت از فرهنگ و كيان خانواده تلاش و همه به وظايف خود در اين زمينه عمل كنيم.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود گفت: مسئولان شهرداري تلاش زيادي كرده‌اند تا بخشي از بوستان خانواده را براي افتتاحيه «طرح پويش رسانه‌اي خانواده» آماده كنند، اما به نظر مي‌رسد، رسيدن به فضايي ايده آل نيازمند تلاش‌هاي بيشتري باشد.

وي افزود: اين فضا از ظرفيت‌هاي خوبي برخوردار است و حتي اين امكان وجود دارد تا اين مكان با مديريتي خوب و كارآمد، به‌عنوان فرهنگسرا فعاليت داشته باشد.

وي با اشاره به اينكه حضور و مشاركت سازمان‌هاي غيردولتي در عرصه مديريتي بوستان خانواده، بسيار خوب و ارزشمند است، گفت: عملي شدن اين فرايند و نتيجه‌بخش بودن آن مي‌تواند الگويي براي ساير استان‌ها باشد.

وي در پايان از تلاش‌هاي مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري و شهردار يزد در رابطه با بحث خانواده تقدير و تشكر كرد