مديركل دفتر فني استانداري و دبير شوراي ترافيك استان

70 درصد تصادفات استان يزد ريشه در عوامل انساني دارد


به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز دوشنبه 4 آبان ماه، مديركل دفتر فني استانداري و دبير شوراي هماهنگي ترافيك استان در جمع اصحاب رسانه استان با ارائه گزارش عملكرد اين شورا در سال گذشته و 6‌ماهه اول سال جاري اظهار داشت: عامل انساني با 70 درصد، عامل جاده‌اي با 12 درصد، عامل وسيله نقليه با 10 درصد و عوامل محيطي با 8 درصد به ترتيب بيشترين عامل‌هاي تصادفات در استان را تشكيل مي‌دهند.

«رضا يادگاري» تصريح كرد: بيش از 42 درصد آمار تلفات استان را تلفات درون‌شهري تشكيل مي‌دهد كه اين ميزان 7/1 برابر بيشتر از ميانگين كشوري است.

وي بيشترين آمار متوفيان درون‌شهري استان را مربوط به موتورسواران و عابرين پياده دانست و افزود: متأسفانه 35 نفر از 61 متوفي حوادث درون‌شهري را موتورسواران تشكيل مي‌دهند و از اين تعداد 75 درصد براثر وارد شدن ضربه به سر جان خود را ازدست‌داده‌اند.

دبير شوراي هماهنگي ترافيك استان گفت: براي كاهش اين آمار ضمن اجراي برنامه‌هاي فرهنگ‌سازي، تعداد هزار و 500 كلاه ايمني مخصوص موتورسواران تهيه‌كرده‌ايم و در حال توزيع بين موتورسواران هستيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش ادامه داد: خوشبختانه نقاط حادثه‌خيز استان شناسايي‌شده كه بخش از اين نقاط اصلاح شده و بخش ديگري در دست اصلاح است.

يادگاري افزود: در حال حاضر در سطح شهر يزد 39 دوربين ثبت تخلف و 59 دوربين ترافيكي نصب‌شده است كه روند نصب دوربين ها ادامه دارد.

وي در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد: با همكاري مردم و رسانه‌هاي استان شاهد ارتقاء فرهنگ ترافيك در سطح استان و كاهش حوادث رانندگي و خسارت هاي جاني و مالي ناشي از آن باشيم