روابط عمومي، امورفرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد

اختصاص سيزده هزار متر زمين در يكي از بهترين نقاط يزد براي ساخت هتل پنج ستاره


زميني با متراژ سيزده هزار متر در يكي از بهترين نقاط شهر يزد براي ساخت هتل با ويژگي و مشخصات پنج ستاره منظور و آماده واگذاري از طريق مزايده شده است. 

به گزارش روابط عمومي، امورفرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد محمدمهدي شرافت با اعلام اين خبر گفت: باتوجه به افزايش گردشگران داخلي و خارجي و نياز استان، ساخت و توسعه هتل هاي چهار و پنج ستاره از اولويت هاي اين اداره جهت تقويت زيرساخت هاي گردشگري استان مي باشد.

مديركل ميراث فرهنگي يزد عنوان كرد: در حال حاضر چهار هتل پنج ستاره در استان در مراحل مختلف از اخذ مجوز تا عمليات اجرايي قرار دارند و اخيراً با پيگيري صورت گرفته زمين ديگري از سوي اداره كل راه و شهرسازي استان آماده واگذاري براي احداث هتل با ويژگي هاي پنج ستاره در مجاورت بلوار شهيد قندي و بيمارستان شهيد صدوقي از طريق مزايده شده است.

وي ادامه داد: افراد حقيقي و حقوقي علاقمند براي سرمايه گذاري در اين پروژه با مراجعه به معاونت سرمايه گذاري اداره كل و ارائه درخواست و مدارك مربوطه مخصوصا مداركي كه مؤيد توان مالي لازم باشند ، به اداره كل راه و شهرسازي استان براي حضور در مرايده معرفي مي شوند.

اين مقام مسئول با توجه به اينكه اعطاي تسهيلات احتمالي به اين طرح پس از پيشرفت فيزيكي حداقل چهل درصد و در صورت وجود اعتبار اعطا خواهد شد تصريح كرد : اولويت ما با افرادي است كه داراي تمكن مالي لازم باشند كه بدون دريافت تسهيلات پروژه را تكميل نمايند، بنا بر اين در بررسي توان مالي لازم است متقاضي توانايي و برنامه تأمين مالي خود براي اجراي حداقل پنجاه در صد پروژه را به صورت شفاف و بدون لحاظ نمودن تسهيلات بانكي ارائه دهد و اداره كل تنها پس از اطمينان از اين توانايي نسبت به صدور معرفي نامه اقدام خواهد كرد.

گفتني است: متقاضياني كه تمايل به سرمايه گذاري در اين پروژه دارند، مي توانند تقاضاي خود را در حد اقل زمان ممكن به معاونت برنامه ريزي و سرمايه گذاري اين اداره كل تحويل نمايند