استاندار يزد تأكيد كرد

انتخابات ميدان بردوباخت نيست

به گزار اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز دوشنبه 4 آبان ماه، نشست مشترك اعضاي ستاد انتخابات و هيئت نظارت بر انتخابات استان با حضور استاندار يزد در سالن زنده‌ياد حميديا برگزار شد.


استاندار يزد در اين نشست ضمن آرزوي قبولي عزاداري‌هاي دهه اول محرم، بهره‌برداري مردم و مسئولين از آموزه‌هاي اين ماه و واقعه عاشورا را بيش‌ازپيش خواستار شد.

«سيد محمد ميرمحمدي» در ادامه ستاد انتخابات استان و هيئت نظارت بر انتخابات استان را داراي هدف مشترك دانست و تأكيد كرد: استان از تجربه و توانمندي خوبي در زمينه اجرا و نظارت بر انتخابات برخوردار‌است و همه در تلاش هستيم تا با استفاده از وظايف قانوني خود براي اعتلاي نظام جمهوري اسلامي و برگزاري انتخاباتي گستره و شكوهمند تلاش كنيم.

وي تضمين سلامت كامل انتخابات را وظيفه مشترك ستاد انتخابات استان و هيئت نظارت شوراي نگهبان دانست و افزود: با افزايش اعتماد عمومي به كارگزاران نظام جمهوري اسلامي حضور گسترده مردم را فراهم‌سازيم، چراكه هرچه حضور مردم گسترده‌تر و مشاركت بالاتري وجود داشته باشد اقتدار نظام افزايش‌يافته و دشمن را به عقب‌نشيني وادار مي‌كند.

ميرمحمدي با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبري مبني بر حق‌الناس بودن رأي مردم، تصريح كرد: ضرورت دارد در مقابل رأي مردم احساس مسئوليت داشته باشيم و از امانت آن‌ها پاسداري كنيم تا اعتماد عمومي باعث انسجام بيش‌ازپيش جامعه شود.

نماينده عالي دولت تدبير و اميد در استان يزد تغيير فرهنگ رقابت در بين كانديداهاي انتخابات را ضروري دانست و افزود: اينكه عرصه انتخابات به ميداني براي بردوباخت تبديل شود مطلوب نيست و در اين راه همه بايد احساس امنيت و آرامش داشته باشند.

وي بابيان اينكه كانديداي منتخب مردم مي‌بايست نيازها، علايق و مشكلات مردم را نمايندگي كند، اذعان كرد: كانديداها بايد احساس تكليف كنند و آن را ادا كنند و در اين راه بردوباخت معني نخواهد داشت.

استاندار يزد بابيان اينكه كانديداها نبايد عليه يكديگر صحبت و صرفاً برنامه‌هاي خود را ارائه كنند، تصريح كرد: از نگاه مجريان انتخابات هيچ تفاوتي بين كانديداها نيست و صرفاً برگزاري انتخابات سالم ملاك كار ما است.

وي حضور همه سليقه‌ها در انتخابات را محترم دانست و افزود: هر كانديدايي كه با استفاده از قوانين و مقررات مورد تائيد شوراي نگهبان قرار گرفت و ورودش به انتخابات قطعي شد، براي همه قابل‌احترام است.

ميرمحمدي بابيان اينكه جامعه در حال حاضر رد صلاحيت در انتخابات را منفي تلقي مي‌كند، خاطرنشان كرد: رد صلاحيت به اين معنا است كه شرايط حضور در انتخابات براي آن فرد وجود ندارد و نبايد به آن نگاه منفي داشت بلكه بايد با كار فرهنگي و زيرساختي اين نگاه را تغيير داد.

ميرمحمدي با اشاره به اصلاح بعضي از دستورالعمل‌هاي انتخاباتي در انتخابات آتي تصريح كرد: خوشبختانه دستورالعمل اجرايي انتخابات ابلاغ‌شده و دستورالعمل‌هايي كه دچار انحراف قانوني بوده باطل يا اصلاح‌شده است.

وي تأكيد كرد: آنچه مهم و ضروري است اينكه ما به‌عنوان عوامل اجرايي و نظارت بر انتخابات، طبق اين دستورالعمل‌ها برنامه را پيش ببريم و به وظايف خود در فرايند قانوني عمل كنيم.

ميرمحمدي رفع ابهام در امور را يك اصل مهم در همكاري ستاد انتخابات استان و هيئت نظارت بر انتخابات دانست و افزود: افراد در برابر اين دو مجموعه يكسان و افرادي كه از مسير قانون عبور كنند براي همه مورداحترام هستند.

وي بابيان اينكه مطلوب است مشكلات و ايرادات را به هم متذكر شويم، خاطرنشان كرد: وقتي مشكلات را صادقانه باهم در ميان بگذاريم و در آن از هرگونه جانب‌داري و منفي گرايي پرهيز كنيم، مشكلات برطرف و كارها به‌خوبي انجام مي شود.

نقش و اهميت همدلي و هم‌زباني در انتخابات اسفندماه

«سيد محمد ميرمحمدي» در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به منويات مقام معظم رهبري و نام‌گذاري سال 94 به نام همدلي و هم‌زباني دولت و ملت تأكيد كرد: اينكه امسال از سوي رهبر معظم به اين عنوان نام‌گذاري مي‌شود بدين معني است كه ضرورت دارد در اين سال با وحدت و يكپارچگي مواضع نظام مستحكم‌تر از قبل شود.

استاندار يزد با اشاره به اينكه مردم با بلوغ فكري، سياسي و اجتماعي خود همراهي مناسب و مطلوبي را با پيام مقام معظم رهبري داشته اند، خاطرنشان كرد: در سالي كه قرار است مذاكرات هسته‌اي و برگزاري دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي برگزار شود، نقش و اهميت همدلي و هم‌زباني كه از سوي مقام معظم رهبري مطرح‌شده است به‌خوبي حس مي‌شود.

وي در ادامه تصريح كرد: خوشبختانه توفيق خوبي در زمينه توافق هسته‌اي نصيب جمهوري اسلامي ايران شده است و امروز در جايگاهي قرارگرفته‌ايم كه به‌عنوان قدرتي جهاني مطرح و داراي جايگاه ارزشمندي در دنيا هستيم.

استاندار يزد دو سال مذاكرات گسترده و فشرده را براي خنثي‌سازي اسلام هراسي و ايران هراسي دانست و تأكيد كرد: امروز اسلام هراسي در دنيا كمرنگ شده است و اين مذاكرات نشان داد رهبران و مسئولان نظام جمهوري اسلامي افرادي آزادانديش و صلح‌طلب در قبال همه جهانيان هستند.

عالي‌ترين مقام اجرايي استان يزد افزود: كشورهاي پيشرفته مدام در حال تبليغ دموكراسي هستند و به نوعي خود را برتر از همه مي دانند، درحالي‌كه در نظام جمهوري اسلامي ايران نيز مردم‌سالاري ديني واقعي وجود دارد و در عرصه انتخابات به اوج خود مي‌رسد.

استاندار يزد مشاركت حداكثري در انتخابات را اصلي‌ترين امور در اين عرصه عنوان كرد و انتخابات را نمايش اقتدار ملي و بازنمايي مردم‌سالاري ديني در نظام جمهوري اسلامي دانست.

استاندار يزد در پايان سخنان خود بابيان اينكه هرچه نظام جمهوري اسلامي ايران بانظم بيشتري برنامه‌هاي خود را پيش ببرد به سمت كسب افتخارات بيشتر قدم برمي‌دارد، تصريح كرد: در اين موقع است كه گرايش عمومي به اسلام نمود پيدا مي‌كند.

گفتني است در اين نشست «محمد علي طالبي»رئيس ستاد انتخابات استان يزد نيز به سخنراني پرداخت كه در خبرهاي تكميلي ارائه خواهد شد