سرپرست سازمان فاوا شهرداري يزد

انطباق و انتقال اطلاعات 70 درصد از نقشه جديد الكترونيك املاك شهر يزد به اتمام رسيد

قريب بر 70 درصد نقشه املاك شهر يزد تاكنون طي پروژه انطباق و انتقال اطلاعات بررسي و اصلاح شده است.


سرپرست سازمان فاوا شهرداري يزد در مصاحبه با خبرنگار ما ضمن اعلام اين خبر افزود سازمان فاوا با ديدگاه پايه گذاري نقشه جديد براي شهر يزد در سال جاري پروژه انطباق و انتقال اطلاعات را آغاز كرد. مسعود تاج آبي گفت در اين پروژه حدود 142000 پارسل از نقشه هاي شهر يزد با تلفيق نقشه­ هاي جديد توليد شده توسط فرآيند فتوگرامتري و سوابق موجود در سامانه جامع شهرسازي، بازنگري و اصلاحات مورد نياز صورت مي‌گيرد.

تاج آبي ادامه داد در ابتداي پروژه، عكس­هاي جديد شهر يزد با پرواز توسط سازمان نقشه برداري با دوربين UCXP و با GSD برابر 15 سانتيمتر تهيه و طي عمليات فتوگرامتري تهيه نقشه شد.

وي گفت با استفاده از نقشه­ هاي جديد و با بررسي ملك به ملك نقشه با سوابق و اطلاعات ساماندهي شده سامانه جامع شهرسازي، اين سازمان اقدام به حذف خطاهاي عمليات فتوگرامتري نمود و ضمن ايجاد بستر نقشه‌اي جديد، كددهي به املاك را مجددا انجام داد.

 سرپرست سازمان فاوا خاطر نشان كرد نقشه املاك جديد كدداده شده در نهايت در سامانه جامع شهرسازي بارگذاري گرديده و در مناطق شهرداري مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شايان ذكر است در اين پروژه لايه مصوبات كميسيون ماده 5، ماده 100، پروانه ­هاي ساختماني، قيمت نوسازي، قيمت درآمد و لايه هاي مرتبط با نقشه مورد بررسي مجدد قرار گرفته و اصلاح مي ­شوند