حوزه هنري استان يزد

دو انتصاب جديد در حوزه هنري يزد

طي حكمي از سوي رئيس حوزه هنري استان يزد، حسام سالكي به سمت سرپرست معاونت فرهنگي و وحيد حُسني به سمت سرپرست دفتر آفرينش هاي ادبي حوزه هنري استان يزد منصوب شدند. 


به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان يزد: محمد صادق كوچك زاده رئيس حوزه هنري استان يزد در احكام جداگانه اي، حسام سالكي را به سمت سرپرست معاونت فرهنگي و وحيد حُسني را به عنوان سرپرست دفتر آفرينش هاي ادبي حوزه هنري يزد منصوب كرد.

در حكم حسام سالكي آمده است: نظر به تعهد و تجارب ارزشمندتان و موافقت مدير كل امور استان ها و مجلس حوزه هنري جنابعالي را به سمت سرپرست معاونت فرهنگي حوزه هنري استان يزد منصوب مي نمايم.

اميد است با بهره گيري از انديشه و همفكري مسئولان واحدها و استفاده حداكثري از ظرفيت هاي سخت افزاري و نرم افزاري موجود و نيز بهره گيري از افكار و ايده هاي هنرمندان متعهد و نهادهاي فرهنگي هنري استان در انجام مأموريت ها و تحقق اهداف حوزه هنري كوشا باشيد.

كوچك زاده در بخش ديگر اين حكم، تبيين انديشه هاي تابناك اسلام ناب محمدي(ص) و آرمان ها و ارزش هاي انقلاب اسلامي، تربيت هنرمندان متعهد و انقلابي، ارتقاي كمي و كيفي توليدات هنري و ادبي، ايجاد زمينه مناسب براي خلق آثار فاخر و ارزشي، ترويج و توزيع مناسب محصولات فرهنگي و هنري در جامعه، تعامل و همفكري با اصحاب فرهنگ و هنر و برنامه ريزي و فعاليت در جهت تحقق اهداف فرهنگي هنري دارالعباده را از اولويت هاي معاونت فرهنگي و هنري اين نهاد برشمرده است. 

حسام سالكي متولد 1360 و كارشناس ارشد مديريت فرهنگي است. وي همچنين مسئوليت دفتر فرهنگ و مطالعات پايداري حوزه هنري يزد را بر عهده دارد.

رئيس حوزه هنري يزد همچنين در حكم وحيد حُسني آورده است: با عنايت به تعهد، تجارب و فعاليت در عرصه نويسندگي و ادبيات متعهد جنابعالي را به عنوان سرپرست دفتر آفرينش هاي ادبي اين مركز منصوب مي كنم.

اميدوارم با بهره گيري از ظرفيت و خلاقيت استعدادهاي ادبي جوان و پيشكسوت بيش از پيش زمينه رشد و شكوفايي استعدادهاي ادبي در استان فراهم شود و منجر به رويش جوانه هاي اميد و معرفي نسلي جديد از شعرا و نويسندگان مؤمن و متعهد در عرصه ادبيات انقلاب اسلامي گردد.

شناسايي، جذب، پرورش و حمايت از استعدادهاي ادبي جوان و فعال، تبيين و ترويج اهداف و آرمان هاي انقلاب اسلامي در جامعه، ايجاد زمينه توليدات فاخر و ماندگار، جريان سازي در عرصه شعر و ادبيات انقلاب اسلامي و تعامل سازنده با نويسندگان و شاعران استان و كشور از جمله اولويت ها و وظايف واحد آفرينش هاي ادبي حوزه هنري يزد عنوان شده است. 

وحيد حسني متولد 1365در يزد، داراي مدرك كارشناسي ارشد مديريت صنعتي است. وي از سال 1384 فعاليت در عرصه نويسندگي را آغاز كرده و تاكنون سه اثر از وي منتشر شده است. «دفتر نويس امير»، «شاه اسماعيل» و «دردهاي فراموش شده» از جمله آثار اين نويسنده است