با حمايت پارك علم و فناوري يزد به مرحله اجرا رسيد

دو طرح پرينتر سه بعدي روميزي و سامانه پزشكيار همراه ناظر بر سلامت قلب

دو طرح پرينتر سه بعدي روميزي و سامانه پزشكيار همراه ناظر بر سلامت قلب با حمايت مركز نوآوري پارك علم و فناوري يزد به مرحله اجرا رسيد.

به گزارش روابط عمومي پارك علم و فناوري يزد، ميثم بخشي و اميرمحمد شفيعي در گفتگو با روابط عمومي پارك علم و فناوري يزد در جلسه ارائه طرح پرينتر سه بعدي روميزي اظهار داشتند: دستگاه پرينتر سه بعدي يكي از مهمترين ماشين آلات تكنولوژي RAPID PROTOTYPING   است. اين دستگاه ها كه با تكنيك هاي مختلف عمل مي كنند، مواد را به صورت لايه لايه در كنار هم قرار داده و محصول را در ضريب هاي دقت مختلف توليد مي نمايند.

اين گروه ادامه دادند: در تكنولوژي RAPID PROTOTYPING ، قطعه به صورت لايه لايه تشكيل مي گردد. در واقع، ذرات قطعه در كنار يكديگر قرار گرفته و محصول را تشكيل مي دهند. به اين ترتيب، محدوديت هاي ساخت به حداقل مي رسد و ضعف تكنولوژي CNC پوشش داده مي شود. 

اين گروه با بيان اينكه مي توان از اين دستگاه جهت چاپ بردهاي الكترونيكي (PCB) استفاده كرد، بيان كردند: كليه كساني كه با طراحي و توليد يك قطعه جديد سر و كار دارند مي توانند براي بهبود عملكرد خود و كاهش هزينه هاي جانبي و ناخواسته قالب سازي، از تكنولوژي هاي نمونه سازي سريع استفاده نمايند.

محمدصادق جنگجو نيز با اشاره به طرح خود با عنوان "سامانه پزشكيار همراه ناظر بر سلامت قلب" گفت: اين سامانه به صورت هميشگي به بيمار قلبي متصل است و نوار قلب و ضربان قلب وي را به صورت آنلاين دريافت و براي پزشك ارسال مي نمايد.

وي  افزود: اين سامانه پزشك را قادر مي سازد تا هر لحظه كه اراده كند در جريان وضعيت قلبي بيمار قرار گيرد. علاوه بر اين سامانه مذكور، هزينه چك كردن بيمار و بررسي بيماري هاي قلبي بيمار را به شدت كاهش مي دهد. 

گفتني است، مركز نوآوري پارك علم و فناوري يزد هر ساله از طرح هاي علمي كاربردي حمايت مي كند