روابط عمومي شوراي اسلامي شهر يزد

مديركل اموربانوان استانداري ميزبان صحن علني شوراي اسلامي شهر يزد


رئيس شوراي اسلامي شهر يزد در دويست وسي و نهمين جلسه علني اين شورا، كه با حضور مهندس محمد رضا عظيمي زاده شهردار يزد  برگزار شد با گراميداشت ياد و خاطره شهداي آزادسازي بستان در عمليات طريق‌القدس گفت: مقاومت رزمندگان مقابل كفر در دفاع مقدس بايد هميشه زنده نگهداشته شود، در حالي كه دشمنان به دنبال اين هستند كه جامعه اين ارزش‌ها را فراموش كند و به ياد نياورند كه در طول دفاع مقدس چگونه از دين و ناموس و وطن پاسداري كردند.

حجت الاسلام شيخ عباس زارع در ادامه يادآور شد: شهدا، جانبازان و آزادگان كارشان را به نحو احسن انجام دادند و حال وظيفه ماست كه ادامه دهندگان خوبي براي راه و مسير نوراني شهدا باشيم تا از اين طريق پاكي و حرمت خون شهدا حفظ شود و تلاش كنيم تا ارزش هايي كه شهدا براي آن جان خود را فدا كردند در جامعه پايدار بماند.

گراميداشت هفته بسيج و روز نيروي دريايي و شهداي اين عرصه، از ديگر مواردي بود كه حجت الاسلام شيخ عباس زارع رئيس شوراي اسلامي شهر يزد به آنها اشاره نمود.

سپس محمدرضا عظيمي زاده شهردار يزد گزارشي را از اجراي عمليات عمراني و اقدامات در حال انجام از سوي شهرداري درسطح شهر ارائه نمود و افزود: در حال حاضر روشنايي پاركهاي سطح شهربسيار خوب انجام شده و قرار است عمليات عمراني در زيرگذر ميدان آيت الله خاتمي به زودي آغاز شود.

در ادامه اين جلسه مدير كل امور بانوان استانداري با حضور در صحن علني شوراي اسلامي شهر يزد گزارشي از فعاليت اين نهاد در استان براي بانوان را ارائه نمود.

هامانه خامسي افزود: بانوان ظرفيت هاي زيادي جهت نشان دادن  اهميت خانواده در جامعه دارند به همين دليل بانوان نقش تعيين كننده اي در سبك و سياق زندگي خانواده ها دارند و ميتوان با بهره مندي از هنر و توانايي آنان در بالابردن سطح و جايگاه خانواده ها در جامعه و همچنين مقابله با آسيبهاي اجتماعي نقش آفريني كرد.

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد توجه ويژه به موضوع خانواده را ضروري دانست و اظهار داشت: بحث خانواده مختص به يك نهاد و جايگاه خاص نيست و بايد از سوي همه نهادهاي مرتبط با بحث خانواده جدي گرفته شود.

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري در ادامه با اشاره به اينكه در كنكور سراسري امسال بيش از60 درصد از شركت كنندگان دختران بوده اند، گفت:  اين نشان از حضور و علاقه بانوان در عرصه هاي علم مي باشد.

مديركل دفترامور بانوان و خانواده استانداري يزد با بيان اينكه معضلات و آسيبهاي كه در زمينه حجاب وجود دارد بايد جدي گرفته شود، تصريح كرد: متاسفانه با پيشرفت امكانات در برخي مواقع در شبكه هاي اجتماعي موضوع عفاف و ججاب به تمسخر گرفته مي شود و در اين زمينه نيازمند فرهنگ سازي از سوي تمامي نهادها و سازمانها هستيم.

خامسي هامانه در پايان سخنان خود با اشاره به ايجاد بوستان بزرگ بانوان با امكانات رفاهي تفريحي فرهنگي ورزشي در سطح شهر، اظهار اميدواري كرد: با توانمندسازي دختران و توان‌افزايي زنان يزدي گام‌هاي مؤثري در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي و پيشرفت و توسعه استان برداشته شود.

همچنين رئيس شوراي اسلامي شهر يزد در اين جلسه ضمن خوش آمدگويي به مدير كل امور بانوان استانداري اظهارداشت: اگر مي‌خواهيم جامعه‌اي سالم داشته باشيم بايد به نقش اجتماعي زنان و مشاركت آن‌ها در حوزه‌هاي مختلف توجه نماييم.

وي يادآور شد : هرگاه خانواده دچار آسيب‌هاي اجتماعي شود، اثر آن نيز به جامعه كشانده مي‌شود و جامعه را درگير مي‌كند، يعني آسيب خانواده آسيب جامعه نيز هست و بايد براي رفع آسيب‌هاي كل جامعه تلاش شود.

گفتمان ديني، آسيب‌هاي اجتماعي و رواني ماهواره و فضاهاي مجازي، آسيب‌هاي اجتماعي دختران، مسائل مرتبط با ضرورت انجام تكاليف ديني، عفاف و حجاب و اخلاق در خانواده ازجمله ديگر  موضوعات مطرح‌شده در اين نشست بود.