معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا در بازديد از پارك علم و فناوري يزد

مي توانيم بخشي از تحقيقات وزارت نيرو را به شركت هاي مستقر در پارك يزد برون سپاري كنيم

رحيم ميداني، معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا، 17 آبان 94 از پارك علم و فناوري يزد بازديد كرد.


به گزارش روابط عمومي پارك علم و فناوري يزد، ميداني در نشستي كه در حاشيه اين بازديد برگزار شد، با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري و رياست جمهوري به حمايت از شركت هاي دانش بنيان اظهار داشت: با توجه به تحقيقات موثر و كاربردي شركت هاي يزدي در زمينه پايش حوزه هاي آب خيز و مديريت منابع آبي، بايد اين شركت ها را به بخش تحقيقات وزارت نيرو متصل كرده و بخشي از فعاليت هاي تحقيقاتي را به آنها برون سپاري كنيم.

وي افزود: وزير نيرو توصيه اكيد دارند كه از شركت هاي دانش بنيان استفاده كرده و وزارت تنها مديريت تحقيقات را بر عهده بگيرد.

ميداني بر ضرورت امضاي تفاهم نامه با پارك علم و فناوري يزد اشاره كرد و اظهار داشت: با امضاي تفاهم نامه با پارك يزد و يا موسسات فناور مستقر در آن مي توانيم امكان استفاده از ظرفيت هاي موجود در آنها را فراهم كنيم.

معاون فناوري و نوآوري پارك علم و فناوري يزد نيز در اين نشست ضمن ابراز خرسندي از حضور معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا در پارك علم و فناوري يزد، گفت: پارك مي تواند به مجموعه وزارت نيرو كمك كرده و بازوي علمي و اجرايي آن باشد.

احمدرضا فقيه خراساني با اشاره به پتانسيل به وجود آمده  در استان در حوزه آب با توجه به شركتهاي فعال در اين حوزه گفت: از وزارت نيرو درخواست داريم، بستر مناسب را جهت  فعاليت اين شركت ها  در امور مرتبط با آب و مديريت مصرف آن در كشور، در قالب تفاهم نامه همكاري  فراهم كند.

گفتني است، دراين نشست كه اسلامي، مدير عامل شركت آب و فاضلاب  استان يزد، غفوري، مدير عامل شركت آب منطقه اي يزد و جمعي از مديران عامل شركت هاي مستقر در پارك حضور داشتند، شركت هاي آبساركوير، مهندسين مشاور تمدن كاريز و ديده بان توسعه به معرفي دستاوردهاي خود در زمينه آب و مديريت بهينه مصرف آن پرداختند