روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد

افتتاح اقامتگاه بوم گردي در يزد


افتتاح اقامتگاه بوم گردي توسط معاون امور مجلس، حقوقي و امور استان‌ها سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور در يزد انجام شد. 

به گزارش روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد، با حضور اسدا... درويش اميري معاون امور مجلس، حقوقي و امور استان‌ها سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور در يزد اقامتگاه بوم گردي با نام اقامتگاه بوم گردي خانه خشتي افتتاح شد.

شايان ذكر است اين اقامتگاه بوم گردي در خانه قديمي به مساحت حدود دويست و پنجاه متر مربع واقع در خيابان امام خميني، مقابل امامزاده شاهزاده فاضل و با قدمتي مربوط به دوره قاجاريه افتتاح گرديد.

در اين مراسم افتتاح چند تن از معاونين و مسئولين اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان دكتر درويش اميري و مهندس شرافت را همراهي نمودند.


گفتني است: اقامتگاه بوم گردي نوعي از محل هاي اسكان براي مسافران است كه بر خلاف هتل ها كه ويژگي يكساني دارند، داراي ويژگي خاص محيطي خود بوده و به نوعي اقامتگاهي بومي و محلي است كه عمدتاً در خانه هاي قديمي بازسازي شده و با شيوه اي كه مطلوب براي مسافران باشد اداره مي شوندو تقريباً در همگي اين اقامتگاه ها ارائه خدمات به صورت خانوادگي صورت مي گيرد و سعي بر اين است تا ميهمانان با شيوه سنتي زندگي در آن محل خاص آشنا شده و از غذاهاي محلي آنجا نيز استفاده نمايند و در محيطي كاملاً بومي و طبيعي سفر خود را به انجام برسانند