گام به گام تا استحاله ارزش‌ها

افسردگي؛ دستاويز دهن‌كجي به ارزش‌ها

رقص و پايكوبي در كنسرت يراحي در يزد


به گزارش يزد ندا، پنج شنبه 26 شهريور ماه 94 كنسرت «مهدي يراحي» خواننده پاپ در سالن هلال احمر يزد برگزار شد.

در دو سال گذشته علي رغم مخالفت شديد علما و نخبگان و حتي عامه مردم با برگزاري كنسرت ها در حسينيه ايران شاهد برگزاري كنسرت هاي متعددي در يزد بوديم.

صرف برگزاري يا عدم برگزاري كنسرت موسيقي كه به عنوان يك هنر شناخته مي شود و حتي ما از هنر موسيقي در نشر ارزهاي انقلابي نيز زياد استفاده مي كنيم مقوله ديگري است اما حاشيه هاي پر رنگ تر از متن در كنار اجراهاي زنده موسيقي خيلي بيشتر مورد توجه است تا خود كنسرت.

زمان برگزاري كنسرت كه عموما هم مخاطبان خاصي دارد به دليل اجراي زنده و نوع موسيقي نوعي هيجان آني مخاطبان را فرا مي گيرد و به اصطلاح جو گير مي شوند تا اندازه اي كه با اين موسيقي هاي به اصطلاح مجاز نيز در همين سالن هلال احمر يزد به رقص و پايكوبي مي پردازند.

اما در ادامه تمسخر ارزش ها مسئولين برگزاري كنسرت ها در يزد روي بليط ها درج مي كنند رعايت حجاب الزامي است اما ...

شاهد بوديم بانوان حاضر در كنسرت مهدي يراحي و ديگر كنسرت ها بليط 30 تا 70 هزار توماني را تهيه مي كنند اما اينكه پشت بليط ها نوشته شده رعايت حجاب الزامي است را يك امر كليشه اي مي پندارند كه در واقع پندارشان درست است و اين تذكر فقط در حد نوشتن در پشت بليط است.

در حالي كه مسئول حراست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي يزد نيز در اين كنسرت حضور داشت حضور خانم هاي كاملا بي حجاب با مانتوهاي جلو باز و رقص و پايكوبي نكته مبهم و همان دليل دلواپسي دلسوزان در اجراي كنسرت ها است.

ايرج نوزري بازيگر مطرح سينما و تلوزيون نيز در اين كنسرت حضور داشت.

و اما تو خود حديث مفصل بخوان از اين اندرز :

چندي پيش قبل رهبر معظم انقلاب در ديدار با دانشجويان فرمودند:  بعضي از مراكز مغرض آماري و غالباً با منشأ خارجي يا اساساً خارجي اعلام مي كنند. مي گويند جوان ايراني افسرده است؛ يك طبقه‌بندي هم مي كنند و مي گويند جوان ايراني در فلان درجه‌ي از افسردگي -يك درجه‌ي خيلي بالايي- قرار دارد.

اين يك دروغ محض و خباثت‌آميزي است كه دارد امروز انجام مي گيرد و بهانه‌ي يك سلسله كارهاي خلاف ديگر است؛ جوان ايراني افسرده است، پس بايستي برايش محيط نشاط درست كنيم؛ چه‌جوري؟ با كنسرت موسيقي، با جلسات و اردوهاي مختلط جنسي، و آزادي‌هايي از اين قبيل؛ اين دنباله‌ي آن حرف است.