با حضور در منزل مرحوم حاج محمدرضا كارگر

مسئولان استان با خانواده جان‌باخته يزدي در فاجعه منا ابراز همدردي كردند

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، فرماندار يزد، مديركل روابط عمومي استانداري و جمعي از مسئولين استان ضمن حضور در منزل "مرحوم حاج محمدرضا كارگر حاجي‌آبادي"جان‌باخته يزدي در فاجعه منا، با خانواده و فرزندان وي ديدار و ابراز همدردي كردند.


"محمدعلي طالبي" در اين ديدار ضمن تسليت به خانواده و فرزندان مرحوم كارگر بابيان اينكه استاندار محترم در سفر كاري و از پيش تعيين شده اي، در خارج از كشور به سر مي برند، گفت: توفيق دارم سلام و تسليت ايشان راخدمت شما بزرگواران اعلام كنم.

 وي فاجعه منا و جان باختن هزاران مسلمان در مكه مكرمه، را اندوهي عظيم براي كشورهاي اسلامي دانست و تصريح كرد: وظيفه داشتيم به‌صورت حضوري با شما داغ ديدگان ابراز همدردي كنيم و اعلام كنيم كه مسئولين استان و شهرستان آماده برگزاري مراسم بزرگداشت باشكوه براي مرحوم حاج محمدرضا كارگر هستند.

وي بابيان اينكه بي‌تدبيري و بي‌مسئوليتي حكام سعودي باعث اين اتفاق فاجعه‌بار شده است، تأكيد كرد: مسئولان كشور و استان در كنار داغ‌ديدگان اين حادثه هستند و تمام سعي خود را در باشكوه برگزار شدن مراسم بزرگداشت اين عزيزان انجام مي‌دهند.

طالبي در بخش ديگر از سخنان خود با اعلام اينكه كميته‌اي بر اساس ابلاغيه‌هاي كشوري در اين رابطه تشكيل‌شده است، افزود: بحث هماهنگي برگزاري مراسم بزرگداشت جان‌باختگان و پيگيري امور مفقودين كاروان‌هاي استان در اين كميته در حال پيگيري و بررسي است.

وي در پايان با توجه به صدور مجوز از سوي رهبر معظم انقلاب مبني بر دفن جان‌باختگان اين فاجعه در گلزار شهدا، تأكيد كرد: هماهنگي تشييع و تدفين مرحوم كارگر در گلزار شهداي يزد با بنياد شهيد استان انجام‌شده است.

در ادامه فرماندار يزد نيز در سخناني، جان‌باختگان فاجعه منا را مهاجر الي الله دانست و افزود: در تشريح غم و سختي اين فاجعه هرچه گفته شود كم است.

"محمود شاكري شمسي" تصريح كرد: اينكه فردي در سرزمين وحي و در هنگام انجام اعمال حج، جان خود را از دست بدهد، توفيقي محسوب مي‌شود كه شامل هر فردي نخواهد شد و انشا الله خداوند به ايشان اجر و پاداش عطا كند.

وي با اشاره به نامعلوم بودن وضعيت دو تن از مفقودين يزدي حادثه منا گفت: اميدواريم از وضعيت اين عزيزان خبرهاي خوبي به خانواده‌هايشان برسد.

گفتني است مرحوم حاج محمدرضا كارگر حاجي‌آبادي يكي از مفقودين يزدي فاجعه منا در عيد قربان بود كه پس از گذشت چند روز از اين حادثه، پيكر وي شناسايي و درگذشت وي به خانواده‌اش اعلام شد