روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان يزد

نابغه يزدي ، كلاس اولي شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان يزد "علي عرشيا وظيفه شناس " نوآموز نابغه يزدي كه با سرعتي شگفت انگيز محاسبات رياضي را انجام مي دهد ،تحصيلات رسمي را در يكي از دبستان هاي يزد آغاز كرد .


توانمندي اين كودك يزدي كه محاسبات رياضي را به صورت ذهني و با سرعتي بالاتر از ماشين حساب انجام مي دهد تاكنون در مسابقات مختلف مورد آزمايش قرار گرفته است.

با توجه به مستنداتي كه از سوي والدين اين دانش آموز به اين اداره كل ارائه شده "علي عرشيا وظيفه شناس "در سومين دوره مسابقات محاسبات ذهني كشور كه 29 شهريور ماه امسال در سالن همايش هاي بين المللي رازي تهران برگزار شد توانست بالاترين امتياز را بدست آورده و جواز شركت درمسابقات بين المللي هند كه آذرماه امسال برگزار مي شود را كسب نمايد .


اين كودك 6 ساله يزدي كه همزمان با آغاز سال تحصيلي به همراه والدين خود به دفتر كار مديركل آموزش و پرورش استان آمده بود با به نمايش گذاشتن نبوغ و استعداد كم نظير خود از عشق و علاقه وافر خويش به تحصيل و مدرسه گفت و عنوان كرد از اينكه امسال مي تواند دركنار هم سالان خود درس و مدرسه را آغاز كند بسيار خوشحال است .

مديركل آموزش و پرورش استان نيز با تشويق از اين نوآموز نابغه يزدي از تلاش و همراهي هاي والدين وي تقدير و تشكر نمود و اظهار اميدواري كرد علي عرشيا وظيفه شناس بتواند مدارج ترقي و كمال را به سرعت محاسبات خويش طي نمود و به كشور جمهوري اسلامي ايران و استان دارالعباده ودارالعلم يزد خدمت نمايد